„Čeká nás strašně těžké utkání. Slavia porazila Duklu, vyměnila trenéra a moc nyní nevíme, co od ní čekat. Uvidíme, v jaké sestavě a s jakou taktikou přijedou.  Musíme se soustředit na náš výkon a navázat na výkon proti Olomouci," řekl teplický špílmachr Štěpán Vachoušek, mimo jiné bývalá opora Slavie, jenž věří, že „sklářům" pomohou i fanoušci. „Výhrou 4:0 jsme je snad navnadili, měli jsme i další šance. Počítám, že jich přijde více, ale už i minule vytvořili výbornou kulisu. A to jich na stadionu bylo necelých šest tisíc."

„Jsme plni očekávání," přiznal teplický obránce Tomáš Vondrášek, jenž se po půlročním zranění vrací do sestavy FK Teplice. „Minulý zápas, kdy jsem se vrátil po zranění, jsem si užil. Věřím, že se dostatečně kvalitně připravíme i na Slavii, informace i po těch jejich změnách trenéři určitě mít budou. Pak jedeme do Jihlavy, proto bude druhý domácí zápas za sebou hodně důležitý. Diváci nám minule dodali energii, celá kabina si přeje, aby to bylo suprové jako minule. Já bych byl rád, kdyby fanoušků přišlo ještě více."

Slavia zažívá divoké dny. Mění vedení, trenéra Miroslava Koubka – po výhře 2:1 nad Duklou – nahradil nizozemský kouč Alex Pastoor.

„Podzimní porážka 0:7 je historie a proti historii už nemůžeme udělat nic. Naopak, budoucnost ovlivnit můžeme a na to jsme se zaměřili. Viděl jsem ten zápas a sledoval jsem i jiná utkání Teplic. Je to silný tým, ale viděl jsem několik možností, které bychom chtěli využít," uvedl trenér.

„Nový trenér je  na Slaviitýden a to je příliš krátká doba na to, aby nějak zásadně změnil herní styl. Takže pro nás to bude nepříjemné hlavně z pohledu soupeřovy sestavy a standardních situací," prohlásil Zdeněk Ščasný, zkušený kouč FK Teplice.