Kde hledat příčinu krize? Odpověď je jednoduchá: Tepličtí zkrátka dávají málo gólů. V sedmi utkáních se prosadili jen dvakrát, třetí branku jim zařídili Brňané vlastňákem.

Právě žalostná produktivita mrzí trenéra Lukáše Přerosta nejvíc. „Jestliže nestřílíme branky, tak nemůžeme mít body, a na Slavii se opět ukázalo, že ze tří ložených šancí jsme ani jednu neproměnili. Hrát na 0:0 je riziko, my potřebujeme střílet branky a to se nám nedaří," litoval pětatřicetiletý trenér na tiskovce po středeční porážce 0:2 na Slavii, už čtvrté v sezoně. Změnu k lepšímu nepřineslo ani angažování Andreje Keriče s Markem Jarolímem.

Snahu Teplic o přerušení černého, téměř už dvouměsíčního období zhatil v Edenu kapitán Petr Lukáš, který se nechal v 61. minutě vyloučit. Sešívaní pak dali oba góly. „Hrát třicet minut o deseti proti Slavii je těžké, ale i přesto jsme si po vystřídání Keriče Mahmutovičem vytvořili dvě obrovské šance a paradoxně po té největší jsme z protiútoku dostali lacinou branku…"

Naopak mnout ruce si po výhře může trenér Slavie Petr Rada. Se svým bývalým klubem ale soucítí. „Bylo to jedno z nejlepších angažmá, které jsem měl. Přeji Teplicím, aby se jim dařilo. Já věřím tomu, že je to tým, který se z toho dostane. Znám to prostředí, takže věřím, že půjde tabulkou nahoru. Byl bych rád, aby to bylo už v příštím kole."(mik)