Předchozí
1 z 5
Další

V pokračování článku se dozvíte nejen program, ale především situaci a názory z jednotlivých klubů. Můžeme prozradit, že největší nespokojenost panuje v Teplicích, naopak Opava si troufá. 

Program baráže: 
Opava - Bohemians (19.5., 17:00)
Bohemians - Opava (22.5., 17:00)
Teplice - Vlašim (19.5., 17:00)
Vlašim - Teplice (22.5., 17:00)

Statistiky jednotlivých týmů najdete ZDE

Teplice: Celkově je to divný systém

Teplice měly sezonu jako na houpačce. Chvíli to s nimi vypadalo bledě, pak zatápěly favoritům. Nakonec mistrovská Plzeň je porazila jen díky pomoci rozhodčích… Nakonec se tradiční účastník ligy, který má obří stadion, ocitl v baráži.

Petr Měsíc
Nezlomte nám srdce! vyzývá teplické hráče Měsíc, sklářům fandí i Kabáti

Spokojeni na severu nejsou. Trenér Jiří Jarošík vzkázal funkcionářům toto: "Systém je divný. Vezměte si, že by Karviná ve skupině o záchranu neměla od začátku o co hrát. Pardubice se zachránily s námi v zápase, kdy už pro nás bylo rozhodnuto, kdy jsme měli béčkovou sestavu. Co se týče samotné baráže, tak je to asi podle pořadí spravedlivé. Ale celkové je to divné, některá mužstva mají nahuštěnější program, myslím ta ligová, ta ze druhé ligy tolik ne. Teď se zase měnily dny baráže… Nevím, jestli je to celkově nejšťastnější formát."

Bohemians: Jsme otevřeni změně

Od roku 2013 hrají nejvyšší soutěž. Pamatují názvy Gambrinus liga, Synot liga, ePojisteni.cz liga, Het liga a naposledy FORTUNA:LIGA. Najednou ale Bohemians hrozí, že spadnou. 34 bodů z 35 zápasů včetně nadstavby bylo málo. Lepší výchozí pozice Jablonce znamenala, že klokani skončili čtrnáctí.

David Puškáč se raduje z  jednoho ze svých jedenácti gólů, které v dosavadním průběhu ligové sezony nastřílel za záda soupeřových brankářů.
Záchrana? Nic jiného si nepřipouštíme, říká kanonýr klokanů David Puškáč

Nemyslete si, že v Ďolíčku dopředu zavládla beznaděj. Na dotaz o podobě baráže reagoval ředitel klubu Darek Jakubowicz: "Současný systém je vyhovující. Přináší více atraktivních zápasů. Zároveň jsme otevřeni jakékoliv změně do budoucne, i vzhledem k absenci pohárového místa pro střední skupinu."

Opava: Hraje nám to do karet

Po roce návrat mezi elitu? Opava si troufá na Bohemians. Slezané chtějí postoupit zpět, k čemuž mají pomoci i fanoušci. Na první zápas bude dost možná vyprodáno, do Prahy se pak chystá žlutá lavina.

Matěj Helešic
Chceme v Opavě ligu, hlásí Matěj Helešic. Ve čtvrtek si přeje plný dům

Mimochodem, v klubu zavládla na závěr druhé ligy úleva. Za klub odpovídal kapitán Jan Žídek: "Současný formát nám hraje do karet. Skončili jsme třetí, a přesto si zahrajeme o ligu. Nicméně si myslím, že spravedlivější by bylo, kdyby dva týmy šly nahoru a dva padaly. S aktuálním modelem se odehraje více zápasů, akorát mi přijde, že ne všechny jsou až tak atraktivní."

Vlašim: Formát je v pořádku

Největší senzací sezony bylo umístění Vlašimi, která překvapila mnohem zkušenější konkurenty a skončila na druhém místě. Pochopitelně těžila ze spolupráce se Slavií, však i Martin Hyský byl donedávna trenérem slávistického béčka…

Jak vnímá situaci poslední aspirant na postup? Prostor dostal právě Hyský: "Formát je v pořádku. Mohlo by se uvažovat o tom, jak to bylo dřív, že by dva kluby sestupovaly přímo a dva z druhé ligy postupovaly, což by v naší situaci bylo výhodnější. Co není v pořádku je fakt, že Sparta B, kdyby skončila do třetího místa, tak by baráž nebyla. Místo ní by měl hrát čtvrtý tým. Naštěstí se tak nestalo."

Matěj Jurásek (uprostřed) nasměroval Vlašim za vítězstvím.
Vlašim se těší na baráž, v případě úspěchu bude hrát v Příbrami