„Jablonský má nabídky z pražské Sparty i zahraničí a dává očividně všem najevo, že by to chtěl zkusit. My ho ale nyní nechceme pouštět, protože máme nedostatek stoperů," uvedl ve čtvrtek hodinu po poledni v noblesních prostorách Zahradního domu v Teplicích, nedaleko Stínadel, kde se tisková konference konala, teplický sportovní ředitel Jan Skýpala. Avšak poněkud jiný názor na „kauzu Jablonský" má trenér David Vavruška. „On není připraven hrát za Teplice, vidí se jinde a neumím si představit, že budu stavět někoho, kdo tu nechce hrát. Může být nejlepší stoper, jakého máme, ale to je nepodstatné, když nemá připravenou hlavu a na jeho výkonech to je vidět. Nechce tu být, tak tu nebude. Já si s tím poradím. Komplikace to je, ale strach nemám a nikdy jsem neměl," řekl Vavruška.Kádr by měl být kompletní. „Do ligy chybí více než týden, ale těžko něco seženeme… Proti Dynamu teď zkusíme společně Filla s Vachouškem vedle sebe. Sestava se rýsuje od začátku, ale na Olomouc jí po mě prosím nechtějte," usmál se Vavruška.

Skláři i jejich partnerský klub představili před sobotním Dnem Fotbalu v Teplicích, který se koná u příležitosti 70letého výročí, na zítřek retro dresy a i díky kvartetu modelek novou kolekci pro nadcházející sezonu. Mimochodem vzbudila uznání.

Oslavy teplického výročí s bohatým doprovodným programem začnou v sobotu v poledne a vyvrcholí zmiňovanou ligovou generálkou FK Teplice – Dynamo Dresden od 17:30. „Ano, to bude vrchol, prvně je to pro oba kluby generálka na sezonu," potvrdil teplický ředitel Petr Hynek. „Vždy šlo o velké, rytířské zápasy, o prestiž, ale hrálo se fair play," uvedl sportovní ředitel drážďanského Dynama Ralf Minge.

„Doufám, že zápas bude mít kulisu," věří kouč žluto-modrých Vavruška. Pořadatelé, společně s policií, čekají příjezd 500 až 1000 německých fanoušků. „Doufám, že budeme v přesile," usmál se teplický marketingový a PR manažer Martin Kovařík. „Ale vyhrát chceme i my," dodal Kristian Walter asistent ředitele Dynama.
Generálka bude mít říz!