Vyvrcholení oslav 70 let FK Teplice a 115 let fotbalu ve městě si diváci budou užívat už od pravého poledne. Od 14 hodin uvidí v akci legendy teplické kopané Bičovského, Frankeho, Řízka, Verbíře, Diveckého a další nezapomenutelné postavy dávné i nedávné minulosti, kterým se postaví českoslovenští internacionálové Ulich, Čabala, Fiala, Kabyl, Hunal a i jiné známé fotbalové tváře.

Po slavnostním ocenění hráčů, trenérů a funkcionářů žlutomodrého klubu přijde na řadu vystoupení Václava Neckáře, dlouholetého fanouška Teplic. A pár minut před půl šestou na zelený trávník vyběhnou ve speciálních retro dresech (na snímku vlevo v něm pózuje Zuzana Volfová) hráči Teplic. Ti po souboji s Drážďanským Dynamem budou k dispozici fanouškům, na 19.30 se totiž plánuje velká autogramiáda. Na Stínadla je v sobotu lidové vstupné za celý den zaplatíte pouze 20 korun. Ve fanshopu na ochozu bude k dostání celá řada suvenýrů vyrobených právě ke kulatému výročí, a to včetně zbrusu nové knihy.

Program:

12:00 Začátek doprovodného programu a zábavy i pro děti v areálu Na Stínadlech

14:00 Bývalí hráči FK Teplice vs. XI Internacionálů ČR

16:00 Ocenění bývalých hráčů a funkcionářů, křest knihy a vystoupení Václava Neckáře, velkého fanouška Teplic.

17:30 FK Teplice vs. Dynamo Drážďany

19:30 Autogramiáda hráčů FKT
Drážďanské Dynamo se chce vrátit do druhé Bundesligy
Teplice - Sasko fotbal miluje! A nejvíce pak drážďanské Dynamo. Chcete důkaz? Není potřeba pro něj chodit daleko. Na jeho stadion v minulé sezoně přišlo téměř půl milionu fanoušků! V průměru domácí duely žlutočerných fotbalistů sledovalo téměř 23 tisíc diváků. Když sportovní ředitel Dynama Ralf Minge ve čtvrtek teplickým novinářům prozradil, že 10 dní před začátkem mistrovské soutěže má doma koupenou permanentku 13 tisíc příznivců, sálem Zahradního domu, kde Teplice s Drážďany uspořádaly tiskovkou konferenci u příležitosti vzájemné spolupráce a dnešního přátelského duelu, to jen zašumělo. „Tolik permanentek mi prodaných nemáme, ale už se blížíme," pokusil se zavtipkovat manažer teplického marketingu a PR Martin Kovařík. Skláři můžou Dynamu návštěvy a zájem o fotbal jen a jen závidět, do hlediště Stínadel v předchozím ročníku nechodilo ani 5 tisíc fanoušků na zápas. A to Teplice hrají nejvyšší soutěž, Drážďany jsou až třetiligové. Nebuďme ale nespravedliví, Sasko má přes 4 miliony obyvatel, jen Drážďany jsou půlmilionové. V Ústeckém kraji nebydli ani 1 milion obyvatel… Dynamo je dlouhá léta v Drážďanech sportovní jedničkou. Klub má osm titulů z východoněmecké Oberligy, po sloučení Německa hrál i společnou nejvyšší soutěž. Následoval ale pád o několik pater níže. Po stabilizaci, ke které došlo v polovině první dekády nového tisíciletí, se žlutočerní opět postavili na nohy. Nevzhledný stadion přebudovali v moderní stánek pro 32 tisíc diváků, v roce 2011 se dokonce vrátili do druhé ligy. Bohužel však pouze na tři sezony, minulý ročník už Drážďanští opět strávili ve třetí nejvyšší profesionální německé soutěži. Po sestupu vedení Dynama změnilo filozofii, více se začalo věnovat odchovancům a hráčům z regionu. Zahraniční hráče spočítáte na prstech jedné ruky za „sasíky" hrají Fin Tim Väyrynen, naturalizovaný Turek Sinan Tekerci argentinsko-italský fotbalista Giuliano Modica. V kádru už nějaký ten pátek nejsou Češi Fořt nebo Trojan, nedávno ukončil kariéru Cristian Fiel, drážďanská ikona, dlouholetý kapitán. Na Stínadla přesto dorazí zdravě sebevědomý tým, který se bude chtít v nové sezoně pokoušet o návrat do druhé Bundesligy. „Minulá sezona nám nevyšla podle představ, skončili jsme až šestí. Začátek jsme neměli špatný, pak jsme ale šli výkonnostně hodně dolů. Náš cíl pro další sezonu je dosáhnout na co nejvyšší pozici. Podařilo se nám udělat pár přestupů, od hráčů teď očekávám vysokou výkonnost. Dnešní zápas nám ukáže, jak na tom Dynamo je," řekl Minge, bývalý vynikající útočník a reprezentant NDR. S Dynamem do Teplic cestuje velký počet fanoušků, v hledišti Stínadel se jich očekává až patnáct stovek. V pohotovosti proto musí být policejní složky, příznivci Drážďan totiž patří v Německu mezi ty nejhorkokrevnější.