Osek a Háj, rivalita až na půdu. Co na půdu.. až na Stropník! Oba stadiony od sebe dělí necelé 3 kilometry, hráči se mezi sebou dobře znají. „Za Háj hraje tak polovina hráčů, která dříve prošla Osekem, trénuje je kouč Luboš Vaigl, který byl dřív u nás, ale z Hájských bydlí v Háji pouze čtyři, zbytek převážně v Oseku. U nás v Baníku máme dva bývalé hráče Háje – brankáře Pěkniceho a Karlíka," vypráví osecký Patrik Váňa.

Derby tak pochopitelně provází hecování a popichování, podle Váni je ale vše v duchu fair play. „Někteří hráči se vsadili o piva. Perličkou je, že oba týmy chodí po každém zápase do  stejné hospody. Kdo prohraje, ten se druhému ukloní až na zem. Mezi fanoušky ani mezi hráči není žádné nepřátelství, v zimní přípravě jsme dokonce měli s Hájem na naší umělce společné tréninky. Pouze těch devadesát minut, co se derby hraje, se nemáme rádi."

V tabulce je po neúplném 4. kole v lepší pozici hostující Háj, který je díky lepšímu skóre na druhém místě s devíti získanými body. Baník získal za dvě výhry o 3 body méně a je momentálně pátý. Oba týmy ovšem všechny své body získaly pouze na domácím hřišti, z venkovních hřišť se vždy vrátily s prázdnou.

Derby ovšem nikdy nemá favorita, což bude platit i nyní. Právě takové zápasy diváky přitahují, i tentokrát se proto očekává vysoká návštěva a všichni pod Stropníkem doufají, že kulisa bude bouřlivá, jak bývalo v posledních letech v Oseku zvykem.