S úderem 14. hodiny zahájil hlavní rozhodčí Milec utkání, ve kterém se střetli dva velcí rivalové, ale zároveň přátelé. Již po 16 minutách vyrobili Osečtí chybu v rozehrávce, Kastl zatáhl balon po lajně, nacentroval před bránu na volného Steigera a ten vystavní bombou z voleje nedal brankáři Pěknicemu šanci. O 6 minut později chybovali domácí podruhé, kdy jednoduchý balón propadl domácímu brankáři mezi rukama a důsledně dobíhající Michal Kubásek zvyšoval již na 2:0 z pohledu hostů. Poté se ke slovu přihlásili domácí. Slavík dalekonosnou tvrdou střelou orazítkoval břevno a z dorážky nastřelil zvedajícího se brankáře Koubu Pavel Váňa. Poté brankář Kouba čaroval na čáře ještě jednou, když perfektně umístěnou hlavičku Říhy vytáhl fantastickým zákrokem na roh. I proto skončila první půle 0:2 pro hosty.

Ve druhém poločase začal domácí Baník náporem, který stupňoval. Hosté se v tu chvíli už spíše jen bránili a do útoku vyráželi jen výjimečně. Šance tedy počítal už spíše jen domácí Osek a v 63. minutě se podařilo snížit. Po sporném souboji o míč se k míči dostal Patrik Váňa a nepříliš povedenou, ale skákavou střelou překonal jinak bezchybného Koubu. Kontaktní gól nakopl nejen domácí, ale také diváky, kteří se dostávali do varu. Osek si poté vytvořil ještě několik šanci, ale žádná v síti neskončila. Až v 86. minutě se po kombinaci ve středu hřiště dostal k zakončení Jaroslav Procházka a přízemní střelou srovnal na 2:2. Utkání tak dospělo do pokutových kopů. Všichni 4 střelci Sokolu Háj byli suverénní, zatímco za domácí selhal Ota Říha a Patrik Váňa. Prémiový bod si tak připsali hosté z Háje a díky tomu se dostali v tabulce na první místo.

Po zápase ocenili diváci oba týmy za předvedenou hru obrovským potleskem.

Zápasu nechybělo téměř nic. Branky, bojovnost drama až do konce, krásný fotbal. Oba týmy se shodli, že to bylo velmi kvalitní utkání a hráči udělali v tomto utkání „reklamu na fotbal".

Baník Osek - Sokol Háj 2:3 NP (0:2)
Branky: 63. Patrik Váňa, 86. Jaroslav Procházka - 16. Steiger, 22. M. Kubásek Sestava Oseka: Pěknice - Čarady, Patrik Váňa, J. Mašek, Slavík - Ježek (80. Jaroslav Procházka), Jakub Procházka, Říha, Malík - Štainz, Pavel Váňa (85. J. Müller) Sestava Háje: Kouba - Bechyňský (83. Staněk), Homolka, Fujava, M. Kubásek - Kastl, Mutl (69. Herák), S. Kubásek, Steiger - Pour, Čebiš (58. Duna)