Doslova geniální tah se povedl trenéru Baníku Modlany Miloslavu Pohlovi čtvrt hodiny před koncem prestižního derby s Proboštovem. Za stavu 2:2 poslal na hřiště zkušeného Pavla Džubana.

PŘIŠEL PRÁVĚ Z PROBOŠTOVA

Typický zadák ovšem nevyztužil domácí obranu, ale na hrotu útoku nahradil Tomáše Vavrince. A hned první dotek s míčem po necelé minutě znamenal rozhodující trefu, které možná poslala Proboštov do I. A třídy!

Džuban nepohrdnul nabídkou Radka Kupky po rychlé akci a míč zapadnul k tyči za Račukova záda. O dvě minuty později po dalším rychlém brejku mohl „Džuby" přidat pojistku, ale míč skončil těsně vedle branky Proboštova. Paradoxní na tom je i fakt, že Džuban, který zažil v dresu ústecké Army prvoligové časy, odkopal pár dobrých sezon i za Proboštov, odkud do Modlan přišel.

Zápas předcházely spekulace, že Modlany to Proboštovu, který bojuje o záchranu, nechají. Naštěstí sportovní stránka věci zvítězila a početná divácká kulisa viděla opravdu parádní fotbal.

RYCHLÉ GÓLY

Po oboustranně opatrné desetiminutovce přišla rychlá smršť domácích. Ve 14. minutě Doležal napálil z dálky míč do proboštovského vápna. Ten se šťastně odrazil k úplně volnému Tomáši Vavrincovi a bylo to 1:0. O tři minuty později kopal Doležal přímý kop ze své oblíbené parkety za hranicí velkého vápna a Račuk neměl šanci 2:0.

Domácí další branky nepřidali, Proboštov poté přidal a ve 41. minutě zaslouženě snížil, když celkem nenápadnou akci zužitkoval Baran.

Hosté navázali na zlepšený výkon i na začátku druhé půle. Pravděpodobně to byl vůbec nejlepší zápas Proboštova za celou sezonu. V 59. minutě předvedl utěšenou střelu k tyči Pavel Kopecký, ale Slavík bravurně kryl.

O dvě minuty později ale už bylo vyrovnáno. Brabenec zatáhl míč zprava, poslal dobrý centr do vápna a nejmladší hráč na hřišti si věděl rady. Osmnáctiletý Adam Kopecký vstřelil hodně důležitou vyrovnávací branku a také se poprvé v životě trefil za dospělé áčko. Proboštov měl i nadále více ze hry, vytvářel si šance, ale zakončení bylo dílem nepřesné a nebo pro zkušeného Slavíka nijak nebezpečné.

Pak už přišla zmíněná Džubanova osudová chvíle a závěr si Baník mazácky pohlídal. Jeho hráči mohli opět zakončit utkání děkovačkou věrným fanouškům.

Oboustranně výborný zápas v závěru trochu pokazily zbytečně tvrdé zákroky a nervozita hostí. Dvě minuty před koncem tak uviděl Pavel Kopecký, do té doby nejlepší hráč na hřišti, zcela zbytečnou červenou kartu za zakopnutí míče.

Baník Modlany - TJ Proboštov 3:2 (2:1) Branky: 14. T. Vavrinec, 16. Doležal, 77. Džuban - 42. Baran, 61. A. Kopecký. Rozhodčí: Trojan Obroník, Šefčík. ŽK: 4:7. ČK: 89. P. Kopecký (P). Diváci: 100.