„Už před sezonou jsem oznámil, že tahle sezona bude pro mě poslední. Celou jsem si ji užíval a chtěl bych si užít i ten rozlučkový zápas,“ řekl k domácímu utkání se Slováckem osmatřicetiletý Verbíř, který na Stínadlech strávil celou svou ligovou kariéru.

V Teplicích doufají, že se s Verbířem přijde rozloučit co nejvíce diváků. Klub je láká streetboardovou kampaní či pamětními vstupenkami s autogramem hráče. „Chystáme překvapení a věřte, že to bude velkolepé,“ vzkazuje ředitel komunikace Petr Heidenreich. Kdo bude na tribuně, stane se součástí dokumentu o Verbířovi, který vyvrcholí jeho posledním zápasem.

„Bude to především rozlučka Pavla Verbíře a samozřejmě je to vždy lepší, když je vítězná. Také já bych se chtěl rozloučit výhrou, ale není to jen o tomhle jednom utkání. Je to o celých třech letech, co jsem tady působil, pro Pavla ještě víc,“ řekl ČTK trenér Jiří Plíšek, který po dohodě z klubu po sezoně odchází.
Důstojně chtějí opustit tuzemskou elitu Ústečané, kteří zakončí své krátké působení v lize na hřišti čerstvých vítězů poháru z Mladé Boleslavi. „Byla to pro nás velká zkušenost, chceme se rozloučit co nejlepším výsledkem a zápas si užít. Věřím, že se na našem výkonu promítne i rozhodnutí licenční komise, které nám udělalo velkou radost,“ řekl kouč Svatopluk Habanec.

První lize dnes zamává i slavná brněnská Zbrojovka s Richardem Dostálkem, který stejně jako Verbíř končí se svou profesionální kariérou. Poslední 30. kolo má shodný výkop v 17.30 hodin.

Předpokládané sestavy:

Teplice: Grigar - Vondrášek, Vidlička, Hošek, Rosa - Verbíř, Ljevakovič, Čajič, Mareš - Vachoušek - Mahmutovič. Absence: Matula (8 ŽK), Smejkal (4 ŽK), Siva, Zoubele (zranění), Došek (nejistý start).
Ústí: Novák - Dreksa, Valenta, Polák, Dvořák - Stožický, Lamešič, Vrtělka, Volek - Jindráček, Veverka. Absence: Zachariáš, Džuban, Martykán (vš. zranění).