„Pro ně je ten náskok super, vedli o dvanáct bodů, teď už sice jen o devět, ale pro ně je to příjemné, pro pronásledovatelé zase o něco horší. V podstatě tam zase hrajeme o šest bodů,“ řekl na klubovém webu teplický ofenzivní tahoun Jakub Mareš.

Teplice do Plzně pojedou povzbuzené podařenou výsledkovou sérií. Pětkrát za sebou neprohrály, čtyři poslední zápasy zvládly vítězně a naposledy je povzbudil i obrat v utkání s Hradcem Králové v závěrečné desetiminutovce. Navíc po delší době pojedou na západ Čech s kompletním kádrem.

„Všichni jsou zdravotně v pořádku a zúčastňují se tréninkového procesu. Navíc už nám vypršely tresty za karty, takže se hráči mohou vrátit na svoje pozice, což je rozhodně pozitivní,“ je rád teplický trenér Jiří Plíšek.

Plzeň v minulém kole poprvé v letošní sezoně podlehla - v Mladé Boleslavi 3:4. „Spíš je otázka pro Plzeň samotnou, co s ní první porážka udělá. Prohrála sice, ale zápas v Boleslavi byl vyrovnaný. Jsou natolik kvalitní, že se na nás určitě dobře připraví. O to větší výzvou pro nás je tam uspět,“ dodal Plíšek s tím, že se jeho mužstvo hodlá inspirovat příkladem Boleslavi: „V jejich hře byly prvky, ze kterých je možné se poučit a něco si vzít do naší hry.“

Tepličtí hráči věří v dobrý výsledek.

„Budeme chtít vyhrát, vždycky se však uvidí podle průběhu utkání s čím budeme spokojeni. Nevidím ale jediný důvod, proč bychom tam neměli jet vyhrát,“ tvrdí Antonín Rosa, obránce FK Teplice.

Plzeň sice v Boleslavi našla svého prvního přemožitele, ale alespoň navenek zůstává ve Štruncových sadech před duelem s Teplicemi klid. „Skončila sice vítězná série, ale myslím si, že je podstatné, že i když jsme prohráli, bylo to po výkonu, za který se nemusíme stydět. Věřím v to, že nás v dalších zápasech takové výkony dostanou znovu na vítěznou vlnu,“ uvedl plzeňský kouč Pavel Vrba.

„Pozor si musíme dát na chyby v rozehrávce. Teplice mají dobré brejkové hráče a podobné chyby dokážou trestat,“ upozornil.

Jeho tým by tak znovu navázal na jedenáctizápasovou šňůru výher, kterou se pyšnil ještě před minulým kolem. Vrba své hráče dokonce bude nabádat, aby hráli stejně jako v Mladé Boleslavi, kde ukázali ofenzivní sílu třemi vstřelenými góly.

Kouč však bude zároveň žádat zodpovědnější obranu, kterou soupeř ve městě automobilů překonal hned čtyřikrát. „Utkání jsme zvládli po herní stránce velmi slušně. Bohužel jsme nebyli dostatečně důrazní. Když dostanete čtyři góly v Mladé Boleslavi, těžko můžete v takovémto zápase nějak bodovat,“ prohlásil Vrba.

Plzeň by potřebovala prolomit i nepříznivou sérii v posledních vzájemných duelech s Teplicemi, které se svým rivalem už šest zápasů nepoznaly hořkost prohry. Na svůj bývalý klub by se chtěl vytáhnout i plzeňský kapitán Pavel Horváth, který v Teplicích strávil téměř tři roky.

Zápas začne dnes v 18:15, přímý přenos vysílá Nova Sport. Hlavním rozhodčím je Jaroslav Bílek.

JAK NASTOUPÍ

Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Navrátil, Bystroň, Limberský - Petržela, Kolář, Rada, Horváth, Jiráček - Rezek.

Teplice: Grigar - Vidlička, Matula, Smejkal, Rosa - Verbíř (Stožický), Ljevakovič, Hošek, Zoubele - Mareš, Mahmutovič.

Absence: Jiráček (nejistý start) - nikdo.

(ČTK)