Celou noc po utkání se asi v posteli převaloval, aniž by oka zamhouřil, teplický Michal Doležal. Ten v 92. minutě zahodil penaltu, když netrefil bránu! Nebýt jeho selhání, Tepličtí by šli do odvety (22. 4.) ve výhodnějším postavení. Takhle mají blíže k pohárové Evropě Škorpilovi borci.

Oba trenéři museli kvůli absenci zraněných hráčů improvizovat. Teplický lodivod byl na tom o něco hůř. „Chybělo nám více pohybu a lepší kombinace. Druhou půli jsme už odehráli lépe, až na tu zahozenou penaltu. Výsledek před odvetou není přesto beznadějný,“ řekl Jiří Plíšek.

„Těší mě, že jsme venku neinkasovali ani z pokutového kopu. Výsledek nám zachovává reálnou šanci na postup,“ uvedl Ladislav Škorpil.

Ani ve druhém čtvrtečním utkání Sparta – Plzeň se fanoušky gólu nedočkali.

Teplice – Liberec 0:0. Rozhodčí: Franěk – Košec, Štěrba. ŽK: Matula, Mareš, Hesek (Teplice). Diváci: 1630.

Teplice: Grigar – Merzič, Klein, Lukáš, Rosa – Ljevakovič, Matula, Vachoušek (82. Doležal), Vaščák (67. Verbíř) – Mahmutovič, Mareš (73. A. Hesek). Trenér: Plíšek.

Liberec: Hauzr – Gebre Selassie, Dejmek, Holeňák, Vulin – Dočkal (90. Papoušek), Gecov, Frejlach (83. Dort), Liška – Kerič, Nezmar (81. Smetana). Trenér: Škorpil.