Doslova brankářskou kalvárii prožívá v posledních dnech Baník Modlany. Vše odstartovalo zbytečné vyloučení Tomáše Slaniny v domácím utkání s Neštěmicemi, po kterém následoval třízápasový trest. Jeho náhradník, dorostenec Marek Trhlík zmíněné utkání dochytal a chystal se převzít dočasnou roli jedničky. Jenomže o den později nastoupil za dorost a vážně se zranil.

„Má zlomený kotník a přetrhané vazy, což si vyžádalo operaci,“ uvedl ke stavu brankářské naděje hrající trenér Tomáš Heřman. V minulém kole na hřišti Bezděkova tak navlékl brankářské rukavice jeho synovec David Heřman. „Utkání dochytal v bolestech, má také zraněný kotník a zítra bude na lavičce,“ dokreslil situaci Heřman. Modlanům se podařilo v tomo týdnu dotáhnout do konce příchod Karla Brejchy z Modré. „Karel prošel teplickým dorostem a juniorkou. Z Modré chtěl odejít, proto jsme se dohodli na hostování,“ sdělil pro Deník trenér.

Dnes od 11 hodin si tedy Brejcha odbude ostrý debut v dresu Baníku. Ten čeká mimořádně důležitý zápas proti Štětí. Oba týmy jsou na chvostu tabulky zatím bez vítězství. Domácí jsou na tom o poznání lépe, zatím získali tři body za remízy. Hosté kromě jediné remízy ostatní zápasy prohráli. Hrubě se oběma týmům nevydařily zápasy předchozího kola krajského přeboru. Modlany prohrály v Bezděkově 1:5, Štětí v Neštěmicích v zápase posledních dvou celků tabulky dokonce inkasovalo „osmičku“ a prohrálo 1:8. „Podle jednoho nevydařeného zápasu nelze měřit celou soutěž. Viděl jsem Štětí v Lovosicích a hrálo velmi dobře. My ovšem nesmíme zopakovat tragický úvod z Bezděkova. Tam jsme během první půlhodiny dostali čtyři branky a bylo po zápase,“ řekl Tomáš Heřman a dodal, že Baník půjde od začátku jednoznačně za vítězstvím.

K tomu by mohl dopomoci také fakt, že po třech zápasech, kdy měl stop za červenou kartu se do sestavy vrací Radek Kupka. „Jsem doslova nažhavený, doufám, že výrazně pomohu zejména naší ofenzivě,“ těší se modlanský rychlík. Na marodce i nadále zůstávají Tomáš Vavrinec a Miroslav Janota. „U obou to vypadá ještě nejméně na dva týdny,“ uzavřel Tomáš Heřman. Zápas Modlan se Štětím začíná v areálu TJ Baník dnes v 11 hodin a protože jde opravdu o hodně, těší se hráči v zelených dresech na výraznou pomoc svých příznivců.

Derby nesmiřitelných v Oldřichově

Nejen v Modlanech bude dnes dopoledne živo. Ke šlágru B skupiny I. A třídy přijede k Barboře srbický Sokol, remízový král. Derby bude vyostřené hlavně díky „útěku“ ještě na jaře oldřichovských Krejčího a Klinkáčka. „Dali mi slib, že budou hrát za nás a pak šli do Srbic. Zklamali mě,“ prohlásil nedávno Bora Matouš, kouč domácího Oldřichova, který během pěti kol ani jednou nevyhrál a v tabulce je až na posledním místě. Srbice prohrály pouze v úvodním kole, poté následovaly čtyři remízy v řadě. „Do Oldřichova si jedeme pro pátou remízu v řadě,“ vtipkuje Martin Klinkáček, jeden z přeběhlíků. „Je pravda, že s Oldou jsem nevyšel moc dobře, chtěl bych jim dát co proto. Nejlepší by bylo, kdyby se mi povedlo vstřelit vítěznou branku,“ zasní se Martin Krejčí, druhý „dezertér“. „Oldřichov je teď celkem slabý, my máme na kontě samé remízy. Mohli bychom se chytit právě na jeho půdě. Mně osobně ale pořád trápí určité zdravotní problémy, tak uvidím na rozcvičce, jestli zvládnu celý zápas. Každopádně se ale moc těším, za Oldřichov hraje pár mých kamarádů z futsalu, jako například Dědič, Miko nebo Kučera. Bude to žhavé derby!“ slibuje Krejčí. Zápas začíná v 10.30 hodin.