„Kluci se mi po zápase smáli. Všeobecně neumím moc střílet z dálky, takže to byla spíš taková náhodička. Druhý takový gól už asi nedám," usmíval se zkušený záložník po premiérové domácí výhře Army v letošní sezoně.

Honzo, Vlašim jste porazili 3:0. Jaké bude hodnocení zápasu?

Utkání můžeme určitě hodnotit pozitivně, hodně nám pomohla první rychlá branka. Celkově první poločas byl z naší strany velmi dobrý.

První gól dal už ve 3. minutě Tomáš Smola. Jak moc vás tento okamžik uklidnil?

Hodně. Je to pak jednodušší, když nemusíte soupeře nějak dobývat. Důležité ale bylo, že jsme nepolevili a hráli dál aktivně až do konce prvního poločasu. Vstup do druhé půle už se nám tolik nepovedl.

Po hodině hry jste tým uklidnil svou nádhernou trefou. Můžete popsat, jak k situaci došlo?

Soupeř docela riskantně bránil naše rohové kopy, při standardkách měli tři hráče na půlce a my jsme věděli, že mají volné vápno. Už v prvním poločase jsme to chtěli sehrát na vápno a vyprodukovat nějakou střelu. To se nám povedlo až ve druhé půli. Sehráli jsme to tak, jak jsme chtěli a naštěstí pro nás se mi to povedlo trefit.

Vaše trefa byla výstavní…

Asi jo, dá se říct, že druhý takový gól už asi nedám (smích). Zaplať pánbůh, že jsem to trefil a hodně nám to pomohlo, protože jsme tím gólem otupili to jejich nadšení, které měli od začátku druhého poločasu. Pak už jsme měli zápas pod kontrolou a dohrávali jsme ho v klidu.

Výhrou jste navázali na pohárové vítězství v Kolíně…

Souhlasím. Dá se říct, že vstup do sezony se nám povedl, i ten pohárový zápas jsme odehráli dá se říct s přehledem. Povedlo se nám sem přitáhnout Slavii. V posledních letech to v poháru vždycky dotáhneme až k souboji s ligovým týmem a až s ním vypadneme. Dá se říct, že pohár vždy přežijeme bez průšvihu, což je jedině dobře.

Vstup do letošní sezony vám vyšel. Mluvilo se o tom, že se chcete vyhnout bojům o záchranu, ale teď ztrácíte na lídra tabulky jen tři body…

Je předčasné to nějak hodnotit, je to teprve začátek soutěže, je odehráno málo zápasů. Rozestupy v tabulce jsou malé, nějaké závěry se dají dělat až v polovině soutěže. Ale samozřejmě je příjemnější vyhrávat než prohrávat.

V příštím kole soutěže hrajete ve Frýdku-Místku, kterému se zatím v letošním ročníku Národní ligy nedaří…

Minule se nám tam moc nezadařilo, i když jsme nehráli úplně špatně, tak jsme prohráli 1:3, když jsme si to zavinili sami. Možná bude i na škodu, že se jim nedaří, už budou mít nůž na krku. Ale kdyby se nám povedlo déle držet nerozhodný výsledek, tak by mohli být nervóznější. Necháme se překvapit.