Duchcov patřil v nedohraném ročníku ke špičce B skupiny I. B třídy. Dokázal se vypořádat s odchodem několika opor, které nahradil jinými hráči. Zářil Jiří Navrátil, na podzim dal 14 branek. Už to vypadalo na odchod do Německa, v barvách SG Spergau ale odehrál jen jeden mistrovský duel, aby se poté vrátil zpět do modro-bílého dresu. Podobně dopadla také zkouška talentovaného Ondřeje Zimy v Ledvicích.

Do Duchcova se navíc vrátili “dobří holubi” Vebr (Oldřichov) a Sirovátka (Lahošť). Se zkušeným Sirovátkou se počítá hlavně do obnoveného béčka, kde bude mentorem mladým fotbalistům, nevylučuje se ale jeho pomoc áčku. Do něj se už v zimě vrátil rovněz z Lahoště Pavel Giňa. Odešel jen Pstrong.

O obnovení béčka už řeč byla. Naopak se dočasně zrušil dorost. 

Hrající trenér Baníku Modlany Michal Doležal.
Michal Doležal se těší, až si zahraje v áčku mistrák se synem

Jaká byla příprava? Odpovídá zkušený defenzivní pilíř Jan Barnat: "Trenér si vytipoval několik hráčů pro navýšení počtu, ale bohužel nebyl čas je vyzkoušet a tréninková morálka nepřivedla ani kmenové hráče pořádně do přípravy. Zas takový hlad není, s přestávkami se trénovalo od května. Ta chuť přijde asi těsně před startem. Uvidíme, jak to bude s kombinací s hráči z béčka." 

Ostrý start čeká Duchcovské v Chlumčanech, pak je doma čeká Sokol Březno. "Cíle budou jako v minulé sezóně - dobrý start, držet první trojku a postupně zlepšovat výkony a zlepšovat partu," vyhlíží Barnat novou sezonu. "Popředí do šestého až sedmého místa bude vyrovnaná. Rozhodne zdraví a morálka v kabině. Složité je to se spoluhráči, kteří podnikají nebo pracuji na směny," přidává. 

O vyhlídkách soutěže hovoří i vedoucí David Špet. "Rozložení sil bude možná trošku jiné. Sledoval jsem pohyby v týmech a čekám změny: Chlumčanům například odešel Kalous, Blažimi gólman Krulich, hodně posílilo Nové Sedlo, ambicemi se netají Lenešice, lepší bude zřejmě i Vroutek a Březno s novým trenérem, kvalitní tým má Osek. Bude to zajímavé."

Případnou nákazu novým typem koronaviru bere Jan Barnat vážně. "Já osobně mám obavy hlavně o zdraví rodiny. Ale doufám, že nikomu není lhostejné zdraví spoluhráčů a lidi kolem sportu. Podzimní část asi bude kouskovaná a něco se posune do zimy nebo na jarní část. Některá tvrdší opatření přijdou a bude záležet hodně na semaforu hygienických stanic. Mohou být i hráči, kteří budou opatrní ke svým rodinám a radši vynechají část sezóny a počkají." 

Duchcovský stánek je jako stvořený na různá opatření. "Na domácích zápasech máme výhodu velkých prostor v kabinách. Jsou tu oddělené chodby domácích a hostů včetně sociálních zařízení. Rozhodčí mají svojí kabinu i sociální zařízení. Diváci na našem stánku byli oddělení už dříve. Stadion je připraven na mládežnické vrcholové soutěže. A diváků stejně moc nechodí," usmívá se Barnat. 

Teplice B - Louny 6:0
Teplice B: Vychovávat talenty a dát zapomenout na nevydařený loňský ročník