„Máme nové vedení a staronového trenéra. Valná hromada zvolila v prosinci nový pětičlenný výbor v čele s Jiřím Zázvorkou. V únoru pak došlo ke změně i na trenérském postu u A mužstva. Zimní přípravu sice zahájil trenér Vladimír Pešek, dva dny před odjezdem na soustředění ho však u týmu nahradil Ladislav Erben. Ten se tak k týmu vrátil po dvou letech. Hlavním cílem je bezesporu udržení v soutěži a poté navázání na předchozí úspěšnější sezóny,“ říká Špet a přidává i výčet změn v kádru A mužstva.

„Tým se moc nezměnil. Z pravidelně nastupujících odešel pouze kapitán Vosátka, jemuž skončilo hostování a hraje nyní v Bílině. Dále skončil Hotový, který však na podzim hrál pouze v prvních dvou utkáních. Nováčky v týmu jsou nadějný útočník Knorr a mladší z bratrů Berků Marek. Po více než roce se zkouší k fotbalu vrátit kanonýr Gründl. Tým věří v jeho znovuzrození. Zatím je na něm herní výpadek znát,“ hlásí Špet.

Duchcov zahájí jaro sobotním zápasem se sedmými Spořicemi. Hrát se bude od 15 hodin. „Přestože výsledky v zimní přípravě zprvu nevypadaly dobře, hra se postupně zlepšovala a v posledních dvou přípravných střetnutích tým své soupeře porazil a naznačil, že zdaleka neskládá zbraně. Naposledy jsme získali skalp Oseka, nad kterým jsme vyhráli 3:0. Snad na výhru na vážeme a vstoupíme do jara úspěšně,“ věří David Špet
.
Duchcovští na první domácí zápas lákají vystoupením mažoretek, diváckou soutěží a klobásou zdarma. Bude fanouškům chutnat i fotbal?