Duchcovští chtěli být mezi nejlepšími týmy soutěže, místo toho budou přezimovat na samém dně. Bídu podtrhli v Chomutově, kde sice měli v první půli územní převahu, vyložené šance ale nepřicházely. Druhý poločas patřil Baníku, který se také po zásluze dočkal branky. Chochola nechal odcentrovat Hříbala. Míč si „ochočil“ Berthold a podél Veličky vstřelil jediný gól zápasu. Hosté si poté nedokázali vypracovat výhodnou střeleckou příležitost, a tak se domů vraceli se skleslou myslí i hlavou.

„Byl to zápas rozdílných poločasů. Mohli jsme ho rozhodnout už v tom prvním. Bohužel se ve druhém ukázalo, že neumíme hrát pod tlakem a do plných. Z hráčů nikdo nevyčníval, snad jen Velička v bráně chytil několik střel. Tuhle porážku jsem nečekal a nejspíš asi vůbec nikdo. Domácí ukázali větší vůli po výhře,“ byl notně zklamaný vedoucí mužstva David Špet.

Po příjezdu do Duchcova se vedení klubu sešlo s hráči na závěrečné večeři, která byla rozloučením za nepovedeným podzimem. Jiří Köhr, předseda klubu, si vzal slovo a zkroušeným hlasem rezignoval na svou funkci. „Z postavení v tabulce vyvozuji osobní zodpovědnost a rezignuji na post předsedy,“ řekl. FK Duchcov nyní musí svolat valnou hromadu, která určí nového předsedu. Ten poté rozhodne, jestli kouč Vladimír Pešek povede A mužstvo i na jaře. Trenér Pešek při rozlučce s podzimem ocenil soukromou cenou Honzu Meisnera coby nejlepšího hráče podzimu. Michalu Kokšalovi se dostalo uznání za odvedenou práci, a to jak v roli hráče, tak i v roli asistenta trenéra.

Statistika

Baník Březenecká Chomutov FK Duchcov 1:0 (0:0). Branka: 59. Berthold. Duchcov: Velička Brejcha, Vosátka, Meisner Chochola (77. Kökeny), Moravec, Kokšal, Městka (66. Petrželka), Sirovátka (66. Giňa), Vrkoslav Berko.