Podřídíme tomu vše,“ řekl na včerejší tiskové konferenci šéf představenstva FK Teplice Pavel Šedlbauer. Šmejkal souhlasí. „Od chvíle, co jsme sem přišli, tak o tom sníme. A naše sny se nemění. Věříme, že budeme hladoví každou minutu. To je to, co bude hodně důležité.“

Na Stínadlech ale ví, že po velmi dobrém jaru je laťka nastavená hodně vysoko. „Udržet pozice bude těžké. Budeme totiž vnímaní jinak. Mužstva, se kterými jsme hráli v minulé sezóně, nebyla na nás tak koncentrovaná. Teď už budou,“ potvrzuje Šedlbauer.

Teplickou kabinu přes léto vyklidili pouze Vachoušek s Nivaldem, jinak se kádr spíše posílil. „Získali jsme několik mladých hráčů a pouze jednoho staršího, pětatřicetiletého Jana Rezka, který by měl nahradit Štěpána Vachouška. Co se mladých týče, například Geberta, Haljety, Suchana nebo Trubače, tak věřím, že oni pomůžou nám a my pomůžeme naopak jim,“ shrnul Šmejkal změny v kádru.

Žlutomodří vyhlížejí díky dostihům Sparty a Slavie, které spočívají v nákupu atraktivních fotbalových jmen, zajímavý ročník. Roztáčet finanční spirálu ale nehodlají. „Na tyhle kluby, co se rozpočtu týče, absolutně nemáme. Ani nemáme cestu, jak toho docílit. Náš rozpočet je na stejné úrovni, na jaké byl loni, tedy zhruba okolo 70 – 80 miliónů. Jestli je možné navýšení rozpočtu od našeho majitele, firmy AGC? Není. Ale jednáme s dalšími případnými sponzory,“ nastínil Šedlbauer situaci v klubu. Znamená to, že pokud jednání klapnou, mohl by se trenér Šmejkal těšit na další hráče? „Ještě kádr uzavřený nemáme. Pokud bude někdo zajímavý, tak nás bude zajímat. Konkrétní jednání teď nevedeme. Koho bych chtěl?  Na každý post jednoho hráče,“ směje se teplický stratég.

Teplice vstupují do nové sezóny s novým generálním partnerem, kterým se stala firma Bohemia Healing Marienbad Waters a.s., jejímž nejznámějším produktem je Bílinská kyselka. Během příštího týdne se na Stínadlech rozběhne rekonstrukce sociálních zařízení, po které fanoušci dlouhodobě volají.

V sobotu od 20.00 hod. se Skláři představí v Edenu proti mistrovské Slavii, první domácí duel je čeká o týden později proti pražské Dukle (17.00 hod.).