Jen pár minut před devátou z útrob stadionu vychází ředitel FK Teplice František Hrdlička, v nich sportovní ředitel Pavel Verbíř řeší provozní záležitosti s ofenzivní oporou Franci Litsingim, zatímco trenér prvního mužstva, po 16. kole třetího nejlepšího v zemi, Zdeněk Ščasný ve své kanceláři vedle recepce právě končí ranní schůzku se zahraniční návštěvou.

„Ačkoliv jsme se nevyvarovali herních i výsledkových výpadků, ale to žádný tým v lize a ani vedoucí Sparta, a v posledním podzimní kole jsme poprvé doma podali špatný výkon a poprvé doma prohráli, tak i s odstupem několika dní hodnotím první polovinu sezony jako krásnou," řekl v exkluzivním rozhovoru pro Deník teplický trenér Ščasný, když ve své kanceláři usedal do pohodlného koženého křesla hnědé sedací soupravy.

Jak podzim s odstupem několika málo dní hodnotíte?
Musím být spokojený, i když celkový dojem nám to zmiňované Znojmo trošku zamlžilo. Musím se vrátit na začátek ligy, kdy jsme říkali, že se chceme vyhnout záchranářským starostem z minulé sezony a to se nám i podařilo. Chtěli jsme předvádět hru, na kterou budou chodit lidi, to se nám taky podařilo. Spokojený musím být i s počtem bodů, které jsme nasbírali. Nicméně člověk nemůže vidět nedostatky, které nás v průběhu sezony z různých důvodů provázely.

Tím hlavním asi byla plejáda zranění. Navíc zranění klíčových hráčů, souhlasíte?
Ano, byla to zranění, byly to přestávky, kdy jsme z rytmu vypadli. Tyhle věci jsou pro nás upozorněním do budoucnosti, co dál zlepšit, a jak na jaře vhodně doplnit a posílit kádr. Abych se vyjádřil přesně: špatné výkony a výsledky musíme použít k tomu, abychom se zlepšili.

Celostránkový exkluzivní rozhovor se Zdeňkem Ščasným si přečtěte v pondělním Teplickém deníku!