Poprvé od jara se objevil v základní jedenáctce Frankfurtu fotbalista Martin Fenin. A s Čechem v útoku Eintracht slavil první domácí triumf v sezoně, teprve třetí v letošním roce.

„Jsem moc rád, že jsem u toho byl,“ vyznal se na vlastním webu ze svých pocitů po vítězství 2:1 nad Hannoverem. „Doma bychom měli vyhrávat častěji,“ poznamenal.

I vinou vleklé rekonvalescence po operaci třísel a problémům s břišními svaly naskočil Fenin do bundesligového utkání od začátku po čtyřech měsících.

„Bylo ubíjející, že jsem takovou dobu nemohl nastoupit před našimi fanoušky. Jsem strašně šťastný, že jsem mohl hrát a zvítězili jsme. Byl to hezký pocit.“

Po vyčištění tříselných kanálků se Fenin stihl vrátit k fotbalu ještě před startem sezony. Léčbu však nejspíš uspěchal a opět se zranil. Poté, co si ho vzal do parády fizioterapeut Pavel Kolář, se nyní cítí skvěle.

„Na to, že jsem čtyři měsíce nehrál, tak jsem spokojený. Stíhal jsem s dynamikou, fyzičkou, ale mám se kam posouvat,“ uvědomil si po sobotním utkání, ve kterém odehrál 69. minut.

„Ještě bych potřeboval tak dva tři zápasy v základu, abych byl rozehraný jako ostatní kluci.“

Feninovi pomohl přípravný zápas Eintrachtu v Řecku. „V něm jsem zjistil, že nemusím mít strach ze soubojů, sprintů. Že jsem na tom zdravotně v pohodě.“

Díky vítězství nad Hannoverem 96 figurují Orli v horní polovině tabulky. Po 9. kole jim patří solidní 9. místo.

„Liga je letos vrtkavá. Kousek máme nahoru, kousek dolů. Kdybychom prohráli, sezona by mohla být jako loni. Teď jsme klidu,“ věří Fenin, že se jeho týmu vyhnou starosti se záchranou.

Vzpruha přišla ve správný čas – Frankfurt má před dvojutkáním s Bayernem Mnichov v bundeslize a poháru.

„To budou zápasy roku,“ těší se Fenin. „Kdybychom je zvládli, tak nám fanoušci pak odpustí ledacos. Pro nás ale bude prioritou hlavně pohár, z něj je větší šance na postup do evropských pohárů.“