Zatímco více než stomilionový přestup talentovaného reprezentačního útočníka Martina Fenina do bundesligového Frankfurtu nad Mohanem je pro teplickou klubovou pokladnu z historického hlediska zásadní a pozitivní, pro trenéra třetího celku tuzemské fotbalové ligy Petra Radu potěšující rozhodně není. Ba naopak.

„Za půl roku jsme prodali čtyři nejlepší hráče a půlka základní sestavy je najednou pryč,“ řekl trenér FK Teplice a asistent reprezentačního kouče Petr Rada. Jedním dechem dodal, že si s vedením klubu musí vyjasnit, jakou cestou se ubírat dál.

Už v létě klub opustili za vysoké odstupné Džeko, Krmaš a Jirsák. Nyní mizí do ciziny Fenin a zájem je také o Kaufmana a Merziče.

Co na odchod Fenina do devátého celku bundesligy říkáte?


Já o něm nevím. Jste první, kdo mi to řekl. Pokud nebude mít po zdravotních testech, tak situaci nepovažuji za definitivní a vyřešenou. Z vedení klubu mi to zatím nikdo neoznámil.

Je cítit, že radost z odchodu talentovaného útočníka nemáte…


Záleží na hráči, jakou cestou chce jít. Pokud je pro něj cizina prioritou a lepší variantou než Teplice, tak ho nemá cenu přemlouvat. Jisté místo v sestavě nemá před mistrovstvím Evropy nikde.

Co jste myslel v narážce, jakou cestou se ubírat?


Podívejte… Od léta odešli dva klíčoví útočníci, hráči, kteří dali dvacet gólů. Oslabili jsme se ze všech klubů nejvíc a je jasné, že v tomto rozpoložení asi nemůžeme špičkovým klubům konkurovat.

Máte představu, kdo by Fenina měl nahradit?


Je otázkou, jakou politiku vedení klubu zvolí a kolik uvolní peněz na nákupy hráčů. Od toho se odrazíme.

Žádnou alternativu tedy zatím nemáte?


Musíme se rozhlédnout po možnostech a zjistit, kdo pro nás bude dostupný.

Máte představu, kdo další by mohl do klubu zavítat?


Byl bych rád, kdyby přišli ještě dva kvalitní hráči, kteří by rozšířili konkurenci…

Plán zimní přípravy je naopak daný.


Zúčastníme se halového turnaje v Sazka Areně, pak vyjedeme na kondiční soustředění do jabloneckých Břízek. Budeme hrát tradiční zimní ligu a vrcholem bude herní soustředění na Kypru. Tam se soupeři ještě dolaďují, ale ve stejném termínu tam bude Steaua Bukurešť a Levski Sofia a s oběma budeme podle všeho také hrát.