„Ohledně přestupů se u nás teď neděje vůbec nic, vždyť liga sotva skončila. Fakt nevím, co víc na toto téma říct. V první řadě bude záležet na penězích, ale ještě jsme neděli ani s trenéry. Určitě se do zimní přípravy vrací z Ústí útočník Jindráček, situace kolem působení Vachouška ve Spartě zatím vyřešena nebyla. Novinky oznámíme na tiskové konferenci,“ řekl včera odpoledne František Hrdlička, ředitel FK Teplice.

Šanci zřejmě tradičně dostanou místní dorostenci, kteří už s prvním týmem trénovali – Marek Krátký a Patrik Lácha. „Pokud na sobě budou pracovat jako dosud, tak určitě brzy šanci dostanou. Představy o změnách máme, ale ještě není čas na zveřejňování. Musíme jednat s kluby a probrat náš stávající kádr. K nějakým změnám a návratům dojde,“ nechal se slyšet na klubovém webu teplický trenér Jiří Plíšek.

Doslova zemětřesení v kádru očekává nováček prvoligové soutěže z Ústí nad Labem. Severočeši využívali na podzim služeb spousty hráčů, kteří zde byli na hostování. Udržet je ale bude více než složité.

„Už teď víme, že u nás s největší pravděpodobností nebude pokračovat útočník Kraut a brankář Buček z Ostravy. Oba sice přišli na hostování do konce sezony, ale ve smlouvách měli klauzuli, že pokud Ostrava do 5. ledna projeví písemně zájem o jejich návrat, musíme je pustit. Na Krauta už to přišlo a dnes jdu na poštu vyzvednout další dopis z Ostravy. Dá se tedy očekávat, že odejde i Buček,“ prozradil smutnou zprávu sportovní manažer Army Stanislav Pelc.

Podle jeho slov ale v týmu nejspíše skončí i další hráči. „Hostování z Liberce skončilo obránci Janů a Teplice si zase vyžádaly návrat útočníka Jindráčka. Jak to bude s Veverkou zatím nevíme,“ připomněl Pelc, že i talentovaný útočník je v Ústí pouze na hostování ze sousedních Teplic.

Jisté je podle slov sportovního manažera FK Ústí setrvání obránce Poláka a záložníků Doležala s Vrtělkou. „Všichni tři u nás mají smlouvy do 30. června,“ prozradil Pelc.

Jak to bude s hostováním Krbečka z Plzně je podle něj zatím ve hvězdách. „Vzhledem k tomu, že odejde Jindráček a Kraut, tak bychom ho rádi udrželi. Už takhle je jasné, že budeme muset spoustu hráčů nahradit. Během zimní přípravy na to bude dostatek času, otázkou zůstává, jak na tom budeme po finanční stránce,“ připomíná Pelc fakt, že FK Ústí nad Labem patří s rozpočtem kolem 25 milionů korun k nejchudším klubům na prvoligové scéně. Podle neoficiálních informací by mělo ale brzy dojít na navýšení jeho rozpočtu.

Tepličtí přezimují šestí, Ústí poslední šestnácté. Už z toho je patrné, že je co zlepšovat. „Myslím si, že situace kolem Army ještě není ztracena. Chuť do hry a ofenzivního fotbalu má, ztráta není veliká. Problém byl ve středu defenzívy, kde chyběl běhavý chrt, který by honil soupeřovi útočníky. Vím, že se mluví o příchodu teplického záložníka Stožického. Ten by Ústí pomohl. Je poctiví, pracovitý, svědomitý. A Teplice? Tam bych změnil celý systém hry. Tam hrají na nulu v obraně a když se jím to nedaří, mají problémy. Jejich styl je takový upracovaný, těžko se jim dávají góly. Jejich hra by měla být atraktivnější, i tím by se mohli diváci do ochozů vracet,“ řekl expert Deníku a dříve ligový hráč Jiří Maliga.

Příprava obou týmů začíná 3. ledna. To už se bude ohledně změn vědět více.