Strach o budoucnost i nejistota jsou pryč!

O chvilku později předstoupil nástupce Štěpána Popoviče v tiskovém středisku před hráče i realizační tým a potvrdil, že i další éra teplického fotbalu bude ve znamení s tradičním spojencem – sklářským gigantem AGC.

„Naprosto zřetelně bych rád řekl, že prodej klubu není žádná firemní priorita. Naopak! Máme velmi dobrou finanční situaci a chod klubu zajištěn,“ prohlásil Šedlbauer v exkluzivním rozhovoru pro Deník a jedním dechem dodal: „Spekulace médií o prodeji klubu do Ruska či nějakým Arabům byla nehoráznost! Lež.“

Šedlbauer zdůraznil, že ve strategii největší sklářské firmy na světě nedošlo kromě personálního obsazení postu předsedy představenstva k žádným změnám.

„Třebaže nás zasáhla ekonomická krize jako všechny, fotbalový klub je zajištěn. Stabilita je naší prioritou. O partnerství či případném prodeji bychom byli ochotni uvažovat pouze v případě, že by došlo k finančnímu posílení klubu. Rozhodující by byla jeho další perspektiva, rozhodně ne cena.“

Zatímco nad stadionem proběhla bouře, v jeho útrobách zavládl klid.

„Pro nás je velmi důležitá věc, že fabrika klub neopouští. Nesmírně si podpory firmy vážíme. Ze strany státu ani kraje není zájem o zdejší fotbal žádný. Je jasné, že bez sklárny by fotbal v Teplicích nebyl a v historii se mu zde nejvíce dařilo ve spojení s ní,“ připomněl klubový ředitel František Hrdlička.

„Vedení nás uklidnilo, že vše poběží dál. Nemusíme se ničeho bát,“ shodli se hráči, kteří patnáctiminutové setkání s předsedou představenstva Šedlbauerem uzavřeli mohutným potleskem.

Co jim nový šéf řekl?

„Situaci jsem uklidnit chtěl. Považoval jsem za slušnost se hráčům představit tváří v tvář. Realizační tým i hráče jsem nabádal, že všichni žijeme v tržním prostředí a že i oni se musejí na hřišti zaměřit na to, aby uspokojili své zákazníky. Těmi pro teplické fotbalisty jsou majitel, sponzoři a v neposlední řadě diváci,“ uvedl Šedlbauer s tím, že triumf v Poháru ČMFS považuje za výsledek dobře odvedené práce, na kterou je třeba navázat.

Předseda představenstva by byl rád, kdyby se na Stínadlech zvýšila návštěvnost. „Chceme dosáhnout co nejlepších výsledků a hrát fotbal, který lidi přitáhne. Já jsem čtyři a půl roku v Bruselu, a ještě ani jednou jsem se tam nedostal na fotbal, protože je tam vyprodáno. A to Anderlecht nehraje lepší fotbal než FK Teplice. Byl bych rád, kdyby lidi jen nekritizovali, ale přišli kluky i povzbudit. Jde o sport, o druh zábavy, ne o holý boj o život.“

Stejná zůstává i filozofie klubu. Tedy dál pracovat s mladými a perspektivními hráči. „Nechceme kupovat hráče jen proto, aby se utratily peníze. Chtěl bych poděkovat panu Popovičovi, který dbal na to, aby byl klub v dobré finanční situaci. Ostatně jako celému týmu, v čele s ředitelem Františkem Hrdličkou,“ dodal Šedlbauer.