„Myslím, že bychom poslední dva zápasy v rychlém sledu za sebou měli zvládnout. Na druhou stranu to při těch dlouhých pauzách v podzimní části vypadá hodně nelogicky. Samo o sobě hrát v pondělí a v pátek žádný problém není, horší je cestování, ale dle mého by se v zápasech projevit nemělo," řekl Zdeněk Ščasný trenér FK Teplice.

Jeho svěřenci v minulých dnech potrénovali a dobili baterky. „Ve své podstatě je ten model pořád stejný. Hráči, kteří měli nějaké menší zdravotní problémy, tak se je snažili doléčit," uvedl kouč.

Bohužel zranění opor jsou dlouhodobá, dnes ani v pátek nenastoupí brankář Grigar, obránci Vondrášek a Lüftner a ani kanonýr Mahmutovič.

„Ostrava je hodně nevyzpytatelné mužstvo. Dokáže kohokoliv porazit, jako například Liberec, na druhou stranu dokáže s kýmkoliv prohrát, což ale provází skoro všechny týmy v letošním ročníku. Je to mladé, bojovné mužstvo s rychlým přechodem do útoku, takže nás určitě nečeká lehký soupeř. V nás je však po domácí ztrátě s Libercem touha dohnat bodovou ztrátu a také bychom před televizními kamerami chtěli pozvat výkonem fanoušky na náš poslední domácí zápas se Znojmem," uvedl pro klubový web Ščasný.

Trenér domácího Baníku Martin Svědík nemůže počítat se zraněnými Ondřejem Sukupem, Davidem Petrusem a Václavem Svěrkošem. Disciplinární trest za červenou kartu v Jihlavě si odpykává Vladan Milosavljev. Jak uvedl na klubovém webu trenér Svědík, rovněž Baník využil dvoutýdenní přestávku k nabírání kondice.

Předpokladem pro zlepšení jeho ofenzívy může být návrat ofenzivního záložníka Davora Kukece, jenž je po zdravotních problémech připraven zvládnout větší porci odehraných minut.

Na Bazalech se začne v 18 hodin.