Úplnými nováčky byli na Stínadlech Marek Jungr z druholigové Vlašimi a Egon Vůch z Hlavice, která hraje ČFL. Podle vedení teplického klubu má hlavně třiadvacetiletý Jungr, sparťanský odchovanec, jenž v lize odehrál 19 zápasů, velkou šanci na získání angažmá. „Sledujeme ho už delší dobu, už od chvíle, kdy byl ve Spartě. Ta zkouška může trvat 14 dnů, ale taky dva měsíce, než se rozhodneme. Zatím je domluvené měsíční hostování," řekl ředitel FK Teplice František Hrdlička.

Testování se týká i Vůcha, talentovaného fotbalisty, o kterého jeví zájem podle manažera devatenáctiletého fotbalisty Ondřeje Chovance hned několik ligových klubů. "Jungr s Vůchem jsou hráči do zálohy, především na její kraje, chceme tam mít vhodné typy. Oba jsou techničtí, rychlí a potenciál v sobě mají. Uvidíme, jak se srovnají s ligovými nároky,“ uvedl k vyhlídkám testovaných fotbalistů Jiří Plíšek.

Kromě nich se minimálně v lednu budou s Teplicemi připravovat i David Jablonský, Martin Jindráček, kteří se vrátili z hostování v Čáslavi, respektive v Ústí nad Labem, a talentovaní mladíci z dorostu a juniorky Marek Krátký, Tomáš Česlák, Patrik Lácha a Pavel Moulis. Nad působením zkušených třicátníků Štěpána Vachouška a Petra Lukáše visí velký otazník. Prvně jmenovaný se vrátil z hostování ve Spartě, která na něho neuplatnila opci. Skláři ale výrazně omlazují a velezkušený bývalý reprezentant nemá v Plíškově souboru jisté místo v základní sestavě. Lukáš je na tom ještě hůře, po kiksech v úvodu podzimní části ligy se poté trápil v divizní juniorce.

"Vachoušek tu smlouvu do 30. června a budeme řešit jeho budoucnost, jestli chce odejít do zahraničí. Předpokládám, že se to vyřeší během ledna a února. Budeme se s ním o tom všem bavit, stejně jako s Lukášem, který nechce jen vysedávat na lavičce,“ nastínil Hrdlička.

„Do přípravy se zapojilo 30 hráčů a na konci ledna se bavme o tom, kdo odejde," nechtěl trenér Plíšek rozebírat šance obou jmenovaných fotbalistů, kteří se rázem ocitli v žlutomodrém nádraží na druhé koleji.

Budou Tepličtí v zimě prodávat? „Nabídky tu jsou hned na několik hráčů, zatím ale žádná nebyla pro nás finančně zajímavá,“ prozradil Hrdlička. Plíškovi svěřenci budou v prvním týdnu zimní přípravy trénovat v domácích podmínkách, čekají je i tradiční fyzické testy, které odhalí jejich tréninkové a zápasové možnosti. V sobotu odehrají v Děčíně první přípravné utkání v rámci Tipsport ligy se Slovanem Varnsdorf. V neděli budou hrát v Berlíně s tamním Unionem a poté už je čeká týdenní kondiční soustředění v příhraničním Altenbergu.