„Vítězství v Českém poháru, titul půlmistra a mistr ligy žáků – je to nejúspěšnější období Teplic. Fanoušci, město i sponzoři musejí být hrdí.“

Jeho slova podtrhl Pavel Šedlbauer. „Jako zástupce vlastníka můžu říct, že jsme velmi spokojeni,“ pokyvoval hlavou nový předseda představenstva klubu, jehož majitelem je sklářský gigant AGC. Výsledky Teplic vzbuzují ve firmě obrovský zájem. „Dokonce tady chodí Japonci s klubovými šálami,“ usmál se Šedlbauer.

„Když jsem do klubu vstupoval jako amatérský fanoušek fotbalu, chtěl jsem, aby se mužstvo chovalo tržně. Prodalo své výkony, hrálo atraktivně a přilákalo fanoušky. Podle toho, co předvádí, prodává svoji práci a z toho jsem nadšený. Musím všem poděkovat,“ vzkázal.

S jakým předsevzetím vstoupí Severočeši do roku 2010? „Nebudeme si hrát na alibisty, pokud vedeme ligu, cílem by mělo být hrát o poháry,“ nastínil šéf Hrdlička.

PRODEJ TEPLIC?

Rozpočet je prý zajištěn. „Máme i rezervy,“ prozradil Šedlbauer. Spekulace o prodeji klubu, které se letos několikrát objevily v médiích opět rázně zametl pod stůl.

„Plány jsou jednoznačné, zajistit financování klubu, což se nám daří. Ke změnám by došlo jen v případě, že bychom sehnali partnera, který by zvýšil stabilitu klubu. Jsme ochotni jít do partnerství jen v případě, že to prospěje fotbalu.“

PODEPSALI NOVÉ SMLOUVY

Jiří Plíšek podepsal ve středu na tiskové konferenci novou smlouvu až do konce sezóny 2012/2013, ta stávající mu měla skončit po této sezóně.Kromě trenéra Jiřího Plíška podepsali nové dlouhodobé kontrakty i hráči základního kádru FK Teplice: Antonín Rosa, Jakub Mareš, Tomáš Vondrášek, Admir Ljevakovič a Štěpán Vachoušek. Ve žlutomodrém dresu by měli hrát až do konce sezóny 2012/2013, o rok prodloužila stávající smlouvu také legenda FK Teplice Pavel Verbíř.

ROZHOVOR S TRENÉREM PLÍŠKEM VE ČTVRTEČNÍM TEPLICKÉM DENÍKU.

PŘIPRAVILI PAVEL MIKEŠ A MARTIN KOŠŤÁL