Dvacet minut se hosté nedostali za půlící čáru. Jak se na konci utkání potvrdilo, pokud by domácí neměli v sestavě Veverku (a výtečného nahrávače Benáta), kdo ví, zda tři body získali. Do vedení šli po Benátově trestném kopu a Veverkově teči do sítě. Vzápětí Benát zachytil do autu odvracený míč obráncem soupeře, posadil jej na Veverkovu hlavu a Tepličtí zvýšili náskok. Středočeši se dostali poprvé k ohrožení Belicovy svatyně po půlhodině zásluhou přímého kopu. Böhm trefil z 22 metrů přes zeď přesně. Krátce poté chyboval Struha a mohlo být vyrovnáno. Ovšem další Benátův báječný centr zajistil Veverkovi hattrick a žlutomodří odcházeli do kabin se zdánlivě rozhodnutým výsledkem. Trochu nazlobení na Voráčka, který ani svůj druhý sólový nájezd ve 40. minutě nevyužil.
V kabině zůstal Benát, vystřídal ho Hašek. Všeobecně se tvrdilo, že právě tento záložník A mužstva přidá další branku. V 55. minutě zabránil gólu, když po rohovém kopu Středočechů odvrátil z brankové čáry střelu Hucka. V 57. minutě nařídil sudí pokutový kop (údajně za ruku Kopeckého) a útočník Socha snížil na 2:3 z pohledu jeho týmu. O dvě minuty později pískl další penaltu. Znovu více jak přísnou. Socha srovnal na 3:3. Nečekaně dramatický duel rozhodli domácí v 64. minutě po rohovém kopu, výborném zákroku gólmana Sochy a Kopřivově využití brankářem vyraženého balonu. Pečeť mohla přinést 69. minuta, v níž gólovou střelu Tepličanů odvracel z branky stoper Strnad. V 72. minutě se naštěstí pro domácí arbitr neodvážil nařídit proti nim třetí pokutový kop (jednoznačný). V hektickém závěru hosté zariskovali, aby dosáhli na bod, o kterém se jim po prvním poločasu nesnilo. Už neuspěli.
Teplice B – Č. Brod 4:3
Branky: Veverka 3 (18., 23. a 39.), 64. Kopřiva – 29. Böhm, 57. a 59. Socha z pokutových kopů. Poločas 3:1.
Teplice B: Belic – Struha, Kopřiva, Pešula, Bartoš – Benát (46. Hašek), Kopecký, Avdija, Rudnytskyy (90+3 Leibl) -