Teplice hrály od svého založení na starém stadionu u drožďárny (dnes parkoviště u Albertu), kde měl původně svůj domov německý Teplitzer FK 03. Už dlouhou dobu nevyhovoval, dokonce patřil k nejhorším v republice, proto se v šedesátých letech hledalo místo pro nový stánek žlutomodrých. 

První projekt byl vyhotovený pro stavbu stadionu v Luční ulici, ideální lokalitou ale byla až Stínadla, kde v dávné minulosti byla katovna, jak název místa napovídá; tehdy jen louka se záhadnými místy u skalek, eldorádo všech pánů kluků. 

V plánu byl Centrální sportovní areál, kde by stál nejen důstojný fotbalový stánek, ale i hokejový zimák, hala s plaveckým bazénem, stadion pro házenou, volejbal a tenis. Sportovci by měli kompletní zázemí, projektanti kreslili i parkoviště. 

Poznáte slavnou teplickou legendu?
Kvíz: Kolik poznáte slavných hráčů fotbalových Teplic?

Fotbalový stadion se zrodil v hlavě Ing. arch. Jiřího Macha. Změnil původní projekt, který počítal s ochozy na sypané hrázi a atletickou dráhou. Dal na samotné hráče, kteří byli zvyklí z drožďárny na bezprostřední kontakt s fanoušky. 

Inženýr architekt Mach si projektem stadionu vyhrál. Vysnil si tvar podkovy s otevřeným severem, který skýtá nevšední pohled na panorama Krušných hor. Zmiňovaná podkova počítala s pozdějším zastřešením, k němuž ale došlo až na přelomu milénia. Stavba inzenýrských sítí započala v červenci 1968.

Pavel Šedlbauer, šéf představenstva FK Teplice
Koupí Red Bull teplický fotbalový klub? Šedlbauer reaguje na spekulace

Mach odmítal ošklivé „naftové věže", jeho projekt počítal se dvěma elegantními stožáry na třech nohách naproti sobě. Nezbyly na ně peníze, sešlo i z dalších plánů. A to nejen vinou finanční náročnosti, ale především kvůli politickým tlakům. Rozkaz zněl otevřít stadion, jehož výstavba měla skluz, na den přesně 9. května 1973, tedy v den oslav Dne vítězství, který se v minulém režimu slavil s ohledem na SSSR o den později než nyní. 

Co se o slavnostním otevření psalo v novinách a časopisech? 

Politický termín dostavby zapříčinil řadu nedodělků, Ing. arch. Mach později mluvil o šlendriánu, kolaudovat se prý museli i přes velké množství chyb, dokonce i konstrukčních. 

Nedokonalost betonového kolosu se časem začala projevovat v jeho chátrání, rekonstrukce se dočkal až ve druhé polovině 90. let. V současné době už AGC Aréna Na Stínadlech nepatří k nejmodernějším stánkům jako kdysi, přesto stále bere dech většině fanoušků, kteři ji navštíví. 

Stadion 9. května, jak zněl jeho tehdejší název, byl slavnostně otevřený 9. května 1973 duelem Teplic s bulharském celkem Slavia Sofie. Žlutomodří vyhráli brankou (podle dobového tisku z ofsajdu) Pavla Stratila 1:0, v hledišti bylo 12 - 13 tisíc zvědavých diváků. Do lázeňského města dorazil i tehdejší prezident organizace FIFA Stanley Rous a řada politických špiček KSČ.

Kapacita stadionu byla 20 000 fanoušků, vyprodán byl za padesát let své existence ale pouze šestkrát. Naposledy ale před 24 lety - v létě 1999 během duelu „sklářů" se Spartou.