V tabulce pravdy čtrnáct plusových bodů a vedení s náskokem jedenácti bodů před druhým v pořadí, to je postavení bílinských fotbalistů sedm kol před koncem 1.A třídy.

Hráli to, co potřebovali

Domácí nastoupili se snahou získat potřebné body k záchraně, ale Bílina hrála i v oslabené sestavě co potřebovala. Domácí se do žádné šance nedostali a hosté s přehledem kontrolovali hru. Jedinou větší příležitost měl Šulek, ale jeho bomba minula o pověstný fous šibenici domácí branky.

Pomohlo jim vyloučení

Ve druhém poločase Bílina zvýšila tempo a pomohlo ji i vyloučení domácího hráče na začátku druhého poločasu za urážku rozhodčího.
Hosté se dostali do vedení po hrubce brankáře, když neudržel míč a Weiss vstřelil svůj premiérový soutěžní gól. Potom se dvakrát prosadil střelec Sirovátka. Nejprve do prázdné branky doklepl přihrávku Mergla a potom střelou z hranice velkého čtverce nedal brankáři šanci.

Arpáš oceňuje výkony

„Tradičně spolehlivě hrál Hasal, ale domácí nás k většímu nasazení nedonutili. Možná se na naší hru díváme hodně kriticky, ale když doma vyhrajeme 4:0 a venku 3:0, tak to o něčem svědčí. Na jaře jsme ztratili jediné body za remízu v Jílovém. Máme 14 plusových bodů a to také o něčem svědčí,“ ocenil jarní výkony prezident Bíliny Petr Arpáš. Nyní doma přivítá poslední Pokratice a povinnost velí bodovat. Tím by se cesta do krajského přeboru otevřela definitivně.

Zve diváka na Kyselku

„Rád bych v sobotu pozval fanoušky na Kyselku. Před diváckou kulisou se lépe hraje a doma máme již pouze tři zápasy,“ dodal Arpáš.
Rumburk – Bílina 0:3
Branky: 53. Weiss, 75. a 85. Sirovátka
SK SIAD Bílina: Pohl - Procházka, Fleišman, Hasal, Kučerka (75.Peschl) – Vaník, Novák, Šulek (81.Čula), Mergl – Sirovátka, Jungmann (40.Weiss)