Fotbalisté Blšan poprvé na jaře na svém hřišti prohráli. Po třech domácích výhrách v sobotu 25. dubna dopoledne nestačili na Modlany z horní části tabulky a jejich vzestup v tabulce se zastavil.

Trenér Chmelařů Marcel Lička se musel obejít bez zraněného Böhma, pouze na lavičce pak byl Vidlička, do hry se ale po zranění kolena zapojil Lukáš Prückner, loňský nejlepší střelec krajského přeboru.

Také hosté zdaleka nepřijeli v ideální sestavě, stále chybí zranění Jan Vavrinec, Cholenský a Ruda a distancovaný Kordule. "Navíc už ve čtvrté minutě musel střídat Tesařík a ve druhém poločase i Kupka," dodal sekretář Baníku Rudolf Polcar.

Už v 10. minutě nastřelil P. Karlík břevno domácí branky. O deset minut později zahráli domácí ve velkém vápně podle rozhodčího rukou, nařízenou penaltu s přehledem proměnil Doležal. Ve 29. minutě kopal Tomáš Vavrinec trestný kop z pravé strany a jeho střelu si Jícha srazil do vlastní brány 0:2. Velkou šanci na snížení měl v závěru půle domácí Šmíd, ale přestřelil prázdnou bránu.

V úvodu druhé půle se snížit nepodařilo ani Zdichyncovi, jehož hlavička šla těsně vedle. V 59. minutě přišel na hřiště exligový Josef Němec a s jeho příchodem hra Chmelařů výrazně ožila. Hned po minutě na hřišti zahájil úspěšnou kombinaci domácích, míč putoval od něj přes Pilaře a Zdichynce k Zemanovi, který snížil na 1:2.

Domácí se pak snažili o vyrovnání, v 71. minutě ale přišla další hrubka jejich obrany a sváteční střelec Formánek překonal bezmocného Jíchu. Chmelaři ale bojovali dál. Na hřiště přišel na posledních deset minut Prückner, který v 82. minutě přihrál ideálně Zdichyncovi, který snížil na 2:3. Závěrečný tlak domácích ale k vyrovnání nevedl. Naopak Pavel Karlík zvýšil povedenou střelou z dálky na konečných 2:4.

"Trefil nádherně šibenici a korunoval tak výborný výkon. Musím celé mužstvo pochválit, všichni odvedli výborný výkon na hranici svých možností, jmenovitě pak chci vyzdvihnout skvělého Džubana. Prostě modlanské srdíčko opět nezklamalo," pochvaloval si Polcar.

Modlany jsou i nadále na čtvrém místě krajského přeboru se ziskem 45 bodů. V následujících dvou kolech budou mít výhodu domácího prostředí. Nejprve v sobotu 2. května od 17.00 přivítají druhé Štětí a o týden později desáté Hrobce.

Blšany - Modlany 2:4 (0:2)

Branky: Zeman, Zdichynec - Doležal, T. Vavrinec, Formánek, P. Karlík
Rozhodčí: Šmíd; ŽK 1:0; 60 diváků

Blšany: Jícha - Žampa, Houdek, Šmíd, Rajnoch (80. Prückner), Šimon - Vácha (59. Němec), Pilař, Zdichynec, Míča - Zeman