Nedělní večer v Mladé Boleslavi přinesl teplickým fotbalistům první kapitulaci v historii vzájemných zápasů Gambrinus ligy. Ve vyrovnané partii rozhodovalo napadání soupeře, pohyb bez míče a hlavně finální fáze a v té Tepličtí pokulhávali. Vedle rychlých a přímočarých útoků Mladé Boleslavi vypadala jejich hra těžkopádně a složitě. První rychlý kontr domácích (ve 40. vteřině) zrodil první gól Mladé Boleslavi. „Myslel jsem, že Kysela bude střílet,“ říká brankář Tomáš Belic. „Zaspali jsme, to se nesmí stát. Pokazili jsme si to sami,“ vidí gólman j příčinu nevydařeného zápasu. „Brejky Boleslav doma umí a my jim k němu dali šanci hned zkraje zápasu,“ kroutil hlavou Martin Fenin a ani trenér Bartl své svěřence nechválil: „Naprosto jsme propadli, nezajistili jsme pravou stranu, Krmaš měl hru přerušit. Nechal se obelstít Kyselou. Rychlá branka ovlivnila zápas, dostali jsme se do útlumu,“ zlobil se na nekoncentrovanost svěřenců teplický lodivod. Rychlý gól notně pošramotil sebevědomí hostů. Přesto však mohli vyrovnat,. Sabou z osmi metrů v jasné příležitosti poslal míč pánubohu do oken.

Trápí je špatná finální fáze

„Mohlo to být 1:1 a zápas se mohl vyvíjet jinak, měli jsme tu na nějaký ten bod,“ litoval neproměněné příležitosti Bartl. Nebyla to jediná zahozená příležitost Teplic, skórovat mohl Fenin, který si krásně rozhýbal kličkou obránce Kopice, v koncovce si ovšem počínal podobně jako jeho kolega Sabou. To už bylo jasné, kde hosty v posledních týdnech tlačí bota. Špatná finální fáze a vychýlená muška. „Všichni do toho musíme dát víc. Herně to není špatné, ale koncovka je bídná,“ shrnul žlutomodrý problém ofenzivní záložník Filip Dort a trenér Bartl k tomu dodal: „Vtloukáme hráčům, ať se tlačí do zakončení a střílí. Oni pořád hledají volné hráče a chtějí to dostat až do brány. Chybí sřelba z dálky. Soupeř pak neproměňování brankových příležitosti trestá.“ Nejinak tomu bylo i v Mladé Boleslavi. Běžela 62. minuta utkání a po pohledné akci, kterou rozjel po vybojování míčem Sabou, se dostal před šestnáctku díky narážečce s Džekem Dort. Byl faulován. V té době ovšem na hřišti chyběl mistr standardních situací Michal Doležal. O minutu později zahrál rukou ve šestnátce Kaufman. Z pokutového kopu Pecka svou druhou brankou rozhodl zápas. „Bylo to divné, rozhodčí nechával zprvu domácím výhodu. Dokonce zakončili. Nevím tedy, proč se pískala penalta,“ podivoval se rozhodnutí hlavního arbitra Martin Fenin.

Ztratili jistotu pro vstup do Evropy

Tepličané se snažili pohnout s výsledkem zápasu. Jejich snaha ovšem vyzněla do ztracena. Prohráli 0:2 a ztratili reálnou šanci svého soupeře v tabulce předstihnout a získat tím jistotu evropského poháru. Právě to byl cíl teplických funkcionářů před startem ligového jara. Nyní už jen mohou doufat, že bude páté místo v lize vstupenkou do letního Intertoto Cupu. Pokud na tuto příčku budou chtít dosáhnout, musejí nutně přidat a zlepšit koncovku, jinak o podobných ambicích mohou stěží uvažovat.