„Bylo to asi naše poslední utkání podzimu. soupeř byl velmi dobrý, dost to omladili. Byli jsme rádi, že jsme do Bíliny mohli přijet,“ vyznal se František Veselý.“ Následovala otázka, jak se v takové kondici dokáže udržet.

„Hraji přes léto během týdne tři, čtyři utkání. Ptají se mne, jak trénuji. Odpovídám, já netrénuji, já odpočívám. Protože mám ty tři, čtyři zápasy týdně, musím relaxovat. Nějaká masáž, mám svého maséra a doktora. Ti mě udržují tak trošku při životě. Mám výhodu, že netloustnu. Mám stejnou váhu, jako když jsem hrál ligu. Zraněný nejsem, je to dobrý.“ Jak dlouho chce ještě běhat po fotbalovém trávníku? „Tak to nevím. Říkám každý rok, že dokud bude držet zdraví a bude se mi dařit, chci hrát. Jenže on se již blíží ten blbý sedmý křížek. To už pak je děs,“ culila se slávistická ikona.

Kdo mohl v té chvíli tušit, že František dává své poslední interview. V pátek (30.10.) ráno odešel na nebeská hřiště. Bylo mu pětašedesát let.

Za starou gardu nastoupil Ladislav Erben, dnes trenér FK Duchcov.

„Hrálo se mi za Bílinu dobře. Hrál jsem s klukama, kteří mně nějak přirostli k srdci. Tady nejde o porážku. Jde o to, že jsme si zahráli a teď si ještě půjdeme sednout. Pokecáme a doufám, že hodně dlouho.“ Jaký je rozdíl hrát mistrovský a exhibiční zápas nám řekl záložník A mužstva Jan Novák. „Je to obrovský rozdíl. Tady se hraje spíše bez kontaktu a mistrák to jsou souboje, o rychlosti, o síle. Tady jen když se člověk zapomene. A jsou to starší pánové, tak by bylo hloupé hrát tvrdě. Tady je to o fotbale a tito pánové to umí lépe než my. Ale hraje se mi proti nim dobře, protože to je fotbal. S nimi si člověk zahraje. Ale když tito pánové získají balón, tak se těžko získává zpět.“

Jak viděl střetnutí prezident klubu Petr Procházka? „Dnešní utkání se vydařilo. Kulisa byla solidní, diváci viděli pěkné akce, účel zápas splnil. Pro mě to nebylo lehké. Soupeř výborně bránil. Jsou to zkušení fotbalisté. Já se již tak nepohybuji, dělám v kanceláři, rychlé sprinty pro mě byly těžké. Mohl jsem dát gól, ale pan Šimurka mě vychytal. Teď již přemýšlím, co dál s áčkem. Očekávali jsme střed tabulky, ale hráči jsou mladí. Musíme v zimní přestávce potrénovat, trochu posílíme a hlavně se udržet v krajském přeboru. Je nám jasné, že nyní hrajeme o záchranu, ale žádné změny dělat nebudeme.

Trenér má naší důvěru i nadále. Vsadili jsme na mladé hráče a tou cestou půjdeme,“ říká prezident Bíliny Petr Procházka.

SG Bílina – XI. inter. 1:2 (1:1)
Branky: Vaník – Kabyl 2. Rozhodčí: Zvonař. Diváci: 280.
Bílina: Bednařík (Pohl) – Verbovský, Buchtele, Bůžek, Hulínský, Dombrovský, Novák, Moravec, Vaník, Lhotka, Procházka – Erben, Vachoušek, Šanda, Šamonil.
XI. internacionálů: Šimurka – Bažant, Mlejnek, Ondra, Bičovský, Němec, Veselý, Příložný, Kabyl, Štambacher (Philipp), Červený. (ob)