Jejich vystoupení na Hané neslo znaky fotbalové vyspělosti a spolehlivosti, domácí rezervní tým Sigmy porazili 2:0. „Soupeř nehrál špatně, ale řekl bych, že zvítězila zkušenost," nechal se slyšet kouč Army Petr Němec.

Jistý a taktický výkon, to byly atributy, kterými se vytasili modrobílý v Olomouci. „My jsme uměli využít situací, které se nám nabídly. už před zápasem jsem říkal, že každý bod je pro nás dobrý," mluvil po utkání spokojený trenér Petr Němec.

Nic platné nebylo domácím, že se posílili do útočné fáze Chorým, po celý zápase byl před gólmanem Zachardou klid. „Pustili jsme je jen do jedné příležitosti," liboval si Němec.

Využili nepřesností obrany

Naopak udeřila Arma, ve 36. minutě její hráči využili několika nepřesností obrany Olomouce. „Obránce netrefil míč, který se dostal k Tomášovi Smolovi, ten rychlou reakcí nedal brankáři šanci. Byl to signál, který máme nacvičený z tréninku. To nás uklidnilo a měli jsme hru pod kontrolou," vyprávěl dění na hřišti Němec.

Vedení určilo ráz zbývající části utkání, hosté vyčkávali a podnikali rychlé protiútoky. „Králík obešel hráče a přesně vystřelil. Miskovič dokázal nahradit Martykána, ještě jsme pár brejků nedotáhli," uzavřel kouč Army.

Sigma Olomouc B – FK Ústí 0:2 (0:1)Branky: 36. Smola, 62. Králík. Rozhodčí: Adámková – Hock, Arnošt. ŽK: Karty: 75. Chorý – 90. Leibl, 91. Vaněk. Diváci: 314.
Olomouc B: Reichl – Texl, Svozil, Habusta (56. Rolinc), Jemelka, Kalvach, Hladík (76. Buchvaldek), Štěrba, Chorý, Falta (85. Schmidt), P. Ševčík. Trenér: Augustin Chromý.
FK Ústí: Zacharda – Zukič, Eliáš, Králík (86. Vaněk), Peterka, Miskovič, Momčilo, Smola (78. Hošek), Novotný (77. Leibl), Zeman, Šnirc. Trenér: Petr Němec.