Vyhrát na půdě nejproduktivnějšího týmu soutěže však bude obtížné, neboť třetí tým tabulky neprohrál na Střelnici od loňského září.

A především letošní podzimní domácí zápasy dodávají Jablonci sebevědomí. V posledních pěti vystoupeních zde nastřílel domácí celek 21 branek a zejména střelecká potence Davida Lafaty je pro soupeře hrozbou. Teplice však budí respekt. „Těžký soupeř, kterému se vrací do sestavy důležití a klíčoví hráči,“ uvedl kouč František Komňacký, ovšem současně připomíná, že domácí prostředí jeho týmu svědčí. „Musíme se jen vyvarovat takových výpadků, jaké nás potkaly v prvním poločase na Dukle,“ řekl trenér. Jeho svěřenci se mohou v případě výhry přiblížit vedoucí Spartě už na pět bodů.

Kouč Rada jablonecké prostředí ze svého někdejšího úspěšného působení dobře zná. „Chceme navázat na předchozí výkony, které byly herně dobré, ale chybělo tomu gólové zakončení,“ připomněl, proč jeho svěřenci ztráceli body v posledních čtyřech zápasech a především naposledy se Spartou. „Už potřebujeme získat zpět body, které jsme poztráceli v předchozích zápasech,“ vyhlásil Rada.

Zápas začne v 18.30, přímý přenos vysílá ČT4.

Předpokládané sestavy:

Jablonec: Špit - Eliáš, Pavlík, Beneš, Zábojník - Kopic, Loučka, Jarolím, Piták, Kovařík - Lafata.
TP: Grigar - Siva, Lukáš, Matula, Rosa - Kerič, Zoubele, Ljevakovič, Vachoušek, Stožický - Mahmutovič.

Absence: Haurdič, Krajčík, Kocourek (všichni zranění) - Ježdík (4 ŽK).

Nejlepší střelci: Lafata (14) - Mahmutovič (3).

Zajímavosti:

Teplice vyhrály v Jablonci pouze jednou (2:0 v roce 2008)

Jablonec doma neprohrál 16 zápasů (v září 2010 1:2 s Plzní)

Teplice nevyhrály v posledních čtyřech zápasech