Nečekaný král Gambrinus ligy, který chce na jaře zaútočit na evropské poháry a ve skrytu duše touží po mistrovském titulu, zahájí jarní odvety nedělním zápasem na půdě sestupem ohrožených Českých Budějovic.

„Hrají o záchranu a doma si nemůžou dovolit ztrácet body. Ale i my chceme uspět. Člověk je vždycky spokojený s vítězstvím, ale někdy může být vítězstvím i získaný bod. Každopádně my si nejedeme pro bod, ale jako v každém zápase – pro vítězství,“ vzkazuje na jih Čech Jiří Plíšek, momentálně nejúspěšnější trenér na české klubové scéně.

České Budějovice nezvládly generálku, když propadly v utkání s divizní Třeboní, přesto se Teplice připravovaly na první jarní ligový start s „maximální obezřetností.“ „To, že Budějovice prohrály generálku, může být okamžik, který je bude motivovat ještě k větší koncentraci na naše utkání. Myslím si, že budou daleko obezřetnější. Na úvod to pro nás bude těžká zkouška,“ uvědomuje si Plíšek, který do utkání nevyšle rekonvalescenty Grigara, Mareše, Rosu a vykartovaného Lukáše.

Podzim zvládla Plíškova družina nad očekávání, zároveň se pasovala do role aspiranta na titul. Tím se ale v Teplicích nestresují. „Chceme pokračovat v naší cestě, tvrdě pracovat a prezentovat se fotbalem, který nás baví,“ opakuje trenér. „Každý úspěch pro nás bude odměnou a motivací pro to, abychom pracovali dál a víc.“

Utkání na Sokolském ostrově vypukne v neděli v 15.00.

Předpokládaná sestava Teplic: Slavík – Vidlička, Matula, Klein, Siva – Verbíř, Ljevakovič, Vachoušek, Stožický – Vondrášek, Mahmutovič.