Trenér Miroslav Macho ml., který zažil tyto galeje několikrát sám jako hráč, však na začátku ledna děvčata uklidnil a zároveň mile překvapil, když je seznámil s průběhem letošní části přípravného období. Čerstvý držitel UEFA B licence, se drží nových trendů a nenutí své svěřenkyně běhat několikakilometrové tratě a výběhy bez míče, ale tzv. „honí fyzičku“ formou průpravných her, herních cvičení a jiných metod, se kterými se řada děvčat ještě nesetkala. Jestli bude vytýčená cesta správná, ukáží až jarní boje.

Vedení DFK Teplice naplánovalo osm přátelských utkání a jeden mezinárodní halový turnaj. Děvčata se postupně utkala s Brozany 0:2, s Jabloncem 2:3 (Zeidlerová 2) a Ervěnicemi 5:2 (Dražanová 2, Červená, Janečková, Kodešová). „V přípravných zápasech jde především o to, aby si děvčata zvykla na nový styl hry, který by tým měl na jaře předvádět, a především zapracovat do sestavy mladé fotbalistky, které nedostávaly příliš šancí,“ říká Macho.

Minulou sobotu obsadily Tepličanky krásné druhé místo na již zmiňovaném mezinárodním, halovém turnaji Volksbank-cup v Heidenau, kam byly pozvány jako jediný český zástupce. Ve skupině se postupně potkaly s týmy Post SV Dresden (3:0 – Dražanová, Vlastníková, Červená), FSV Lohmen 0:0, Zug SV (4:0 -Kodešová 2, Červená, Götzová), Heidenauer SV (1:1 – Dražanová). V semifinále přešly přes favorizované FSV Lok Dresden (2:0 – Kodešová, Dražanová). Ve finále Teplice prohrály s Hoyerswerdaer SV 1919 1:2 po penaltách (Gotzová). Nejlepší brankářskou pak byla vyhlášena teplická Pavlína Cvrčková.

O víkendu sehraje DFK Teplice další přípravný duel. Soupeřem budou fotbalistky Heidenauer SC. Hrát se bude buď v sobotu od 13 hodin na umělé trávě Stínadel, nebo v neděli ve stejný čas na Angeru. Termín bude upřesněn na www.ofsteplice.cz.