„Před rokem jsme tu měli i český signál, teď nemáme ani německý, a problém je i s internetem, což jsme vůbec netušili. Alespoň nás nikdo neotravuje, na druhou stranu se nemůžeme spojit s rodinami,“ vykládá trenér Jiří Plíšek o podmínkách v moderním hotelu Zum Bären. „Jinak jsme se zázemím hotelu spokojeni,“ dodává na setkání s novináři.

Plíškova družina musí snášet třífázový dril – trénink v terénu, v posilovně i v hale. „Jsme ve druhém týdnu přípravy a zátěž se zvyšuje. Tréninky jsou fyzicky dost náročné. Trochu nás trápí počasí, terény nejsou ideální a hráči se s tím perou. Všichni ale jedou na sto procent,“ chválí kouč své „ovečky“, pro které je večer připravena regenerace v hotelovém bazénu a sauně.

V Altenbergu se připravuje 27 fotbalistů včetně testovaných Jungra s Vůchem, uzdravených Kalivody, Mahmutoviče a Jablonského i čtyř dorostenců. S týmem naopak nejsou marodi Zoubele s Vondráškem a Lukáš, který odešel do Lince. „Se současným kádrem jsem spokojený a není potřeba ho teď doplňovat. Stále se snažíme tým omladit ve spojení s kostrou zkušenějších hráčů. Máme dostatek vlastních mladých a talentovaných hráčů, pokud se však ukáže, že nemají kvalitu na A–tým, pak můžeme přemýšlet o tom, jestli kádr doplnit někým zvenčí. Mladíků je spousta,“ říká Plíšek.

Na soustředění zůstanou Teplice do zítřka, kdy je čeká v Děčíně zápas s Ústím (14.30).