„Měli jsme opravdu nejhorší část sezony, jakou pamatuji. Proč byla tak špatná? Hráči neměli dobrý přístup k tréninkům a k utkáním. Veškeré zápasy se zlomily v náš neprospěch během druhé půle, někteří hráči v 60. minutě fyzicky odpadávali. Mužstvo navíc nehrálo jako tým,“ vysvětluje příčiny ledvické mizérie Stanislav Novotný, sekretář Viktorky.

Od ledna mají Ledvice nové trenérské duo. Z Bíliny přišel Jaroslav Kovačka, asistuje mu Milan Milčínský. Petr Gessel, který na podzim vedl tým s Mlejem, zůstal v klubu v roli trenéra brankářů. Ke změnám došlo i v hráčském kádru. „Podzimní kádr opustili jen Pavel Giňa a Zdeněk Egrt. Naopak kádr jsme pro jarní část doplnili Patrikem Pokošem z FK Teplice, Martinem Černým z FC Přestanov, Ladislavem Barim z FK Hostomice(naposled FK Bílina), Tomášem Thankem z Krupky, Janem Novákem z Bíliny (Proboštov) a Romanem Sirovátkou z FK Duchcov,“ informuje Novotný.

Zimní přípravu Ledvice zahájily už 4. ledna. „Zvedla se tréninková morálka, a to o více než 100%. Výsledkově jsme ale v přípravě neodpadli dobře. Po herní stránce však přišlo zlepšení, i když je co odstraňovat. Hráčům se vyhýbala zranění. Myslím, že záchrana je reálná. Záležet bude hlavně na přístupu každého z hráčů. Těžko říci, kolik bodů bude stačit. Naši soupeři také v zimě určitě nespali. Součet se dělá až na konci, ale jasno bychom chtěli mít už dříve,“ tvrdí sekretář Viktorie Ledvice.

Fanoušci mají v Ledvicích tradičně výborný servis. V klubové restauraci, která je přímo v tribuně, si mohou pochutnat na řadě laskomin. Samozřejmostí je i program k utkání.