„Řadu let fungoval v Teplicích jakýsi haló efekt. Přivedli se hotoví hráči, na podzim se hrálo skvěle, na jaře forma odezněla. Bylo to postavený na hliněných nohách. Frajeři se nažrali a už přemýšleli, že půjdou jinam. Bylo to nekoncepční, fotbal se musí dělat jinak. Největší věci nevzniknou jen tak. Podívejte se na cestu Dukly nebo Plzně. Tam je to na pevných základech, dobrá hra jim nevydrží jen půl sezony," ukazuje Vavruška na kluby, které se rozhodly pro běh na dlouhou trať.

Podobně začali v létě uvažovat i v Teplicích, proto se vedení klubu ze Stínadel rozhodlo angažovat právě Vavrušku. Muže, který má rád výzvy. „Pro mě je nejzajímavější, když se můžu s výzvou poprat. Když nám to třeba nejde. Baví mě totiž ta každodenní práce s týmem, budování. Od vedení mám na podzim za úkol zjistit, nakolik je mužstvo perspektivní, jak bude potřeba ho doplnit. Je to takový audit. Majitel Teplic chce, aby se zlepšil herní projev. Ví, že nám to někdy půjde, někdy ne. Říkali jsme si, že sezona může být kritická. V létě jsem sice řekl, že naše snažení musí končit v evropských pohárech, hovořil jsem ale o horizontu dvou tří let. Bojím se, že jsem byl špatně pochopený. Poháry v téhle sezoně nehoníme. Může se stát, že vyletíme nahoru, není to ale priorita. Spíš by se jednalo o shodu okolností. Nebylo by to postavené na pevných základech, pilíře ještě nemáme vypracované," upozorňuje.

Když se má ohlédnout za uplynulými koly a říct, jestli je spokojený, krátce se zamyslí. „Chybí mi dva body, které jsme ztratili s Olomoucí. Vzhledem k okolnostem, přestavbě a omlazování mužstva, jeho myšlení je to ale vše tak asi akorát."

A že v posledních zápasech žlutomodří nepředváděli tak atraktivní fotbal? „Pokud chcete hrát atraktivní fotbal, tak je to jako sex. Potřebujete na něj dva lidi. A stejně tak je to s hezkým fotbalem," tvrdí David Vavruška.