Bílinští přehráli Baník po všech stránkách, a jenom vinou jejich slabšího zakončení nenarostlo skóre do ještě většího rozdílu.
Bílina po výborném vstupu do jarní části krajského přeboru třikrát prohrála. Potřebovala tak nutně bodovat, aby se udržela v klidném středu tabulky. Také Baníku se ale v posledních zápasech nedařilo, čekal se tak souboj týmů, které se po neúspěších chtějí zvednout.
Úvod zápasu obstarala podobně jako na první lize v Teplicích minuta ticha za zesnulého rozhodčího Košece. Pro hosty měla ovšem další dimenzi v tom, že vzdali poslední hold synovi svého předsedy Petru Škohelu mladšímu. Na počest skvělého kluka, který v pouhých sedmnácti letech prohrál tuhý boj se zákeřnou chorobou, nastoupily Modlany s černými páskami na rukávech.

Začítek  se odehrál ve znamení náporu Baníku. Jeho  největší šance přišla v 9. minutě, kdy trestný kop zahrál Tomáš Vavrinec do zdi, ale odražený míč se dostal ke Strouhalovi. Jeho projektil šel těsně nad domácí svatyni.Poté začala hrozit Bílina. Několikrát se ve slibné šanci ocitl Levý, ale jeho koncovka byla dost žalostná.

Baníkovské zahrávání s ohněm tak potrestal ve 25. minutě Bečvařík, který dostal ideální křížnou přihrávku do prostoru, kde byl úplně sám. Byť trošku z úhlu, trefil perfektně ke vzdálenější tyči – 0:1. „Je to pořád stejné, začneme tlakem, pak uděláme hloupou chybu, po které dostaneme gól a už se vezeme," zoufal si po utkání hrající trenér Modlan Tomáš Heřman. Domácí byli na koni, další gól už ale do přestávky nedali, přestože měli celou řadu šancí. Modlanský prapor držel ale brankář Trhlík pevně. Ve 31. minutě odstoupil ze hry modlanský Lukáš Moučka. „Udělalo se mu špatně, vypadalo to, že se složí," prozradil jeho otec, manažer Baníku Radek Moučka.
Obraz hry se nezměnil ani po přestávce. Uplynulo pět minut a Novák ideálně poslal Levého do brejku. Ten šel sám proti Trhlíkovi, který situaci řešil faulem. Překvapivě uviděl pouze žlutou kartu a následnou penaltu Jan Novák proměnil, přestože gólman Baníku směr jeho střely vystihl – 2:0. Domácí i nadále pokračovali ve spanilé jízdě. Modlany předčili jak rychlostí, tak přesností, tak i bojovností. „Nedokážeme si třikrát přihrát, za celý zápas nepřišel jediný centr ze strany do vápna," rozčiloval se Heřman. Konečnou podobu výsledku dal v 66. minutě Augusta. Asi nejlepší hráč na hřišti vybojoval míč, který posunul Gutschovi, který mu jej ve vápně vrátil. Augusta poslal míč krásně do růžku Trhlíkovi branky – 3:0.

Bílina vyhrála zaslouženě, měla spolehlivou obranu v čele s Vosátkou,  zálohu, která přehrávala stejnou řadu hostů a útočníci dobře stříleli. „Po třech prohrách jsme museli vyhrát, to bylo odhodlání celé kabiny.  Chtěli jsme také zlomit poslední čtyři porážky od Modlan. Byli jsme fyzicky lepší a myslím, že jsme po zásluze zvítězili," byla slova domácího trenéra Jaroslava Kovačky, který rozdával úsměvy na všechny strany.

FK Bílina – Baník Modlany 3:0 (1:0). Branky: 25. Bečvařík, 49. Novák (PK), 66. Augusta. Rozhodčí: Zaňka – Míč, Prágl. ŽK: 3:2. Rohy: 3:5. Diváci: 100. Bílina: Vondráček – O. Choutka, Vosátka, Gutsch, Mergl – Bečvařík (63. M. Choutka), Pavlíček, Augusta,  Baran – Levý (76. Filip), Novák (69. Katrinič). Trenér: Kovačka. Modlany: Trhlík – Moučka (31. Kupka), Salák, Strouhal, Dufek – Persona, Paroulek, Ruda, J. Vavrinec J. – Heřman, T. Vavrinec. Trenér: Heřman.

Autoři: Roman Nešetřil, Oldřich Bubeníček