Hosté přijeli do Neštěmic bez zraněných Procha a Bečvaříka. V porovnání s podzimní částí soutěže se v bílinském dresu objevilo několik nových tváří. Z Ledvic se vrátil Jan Novák, do utkání vyběhl v roli kapitána. V brance se představil Martin Vondráček, v obraně Zdeněk Vosátka. Také útočná fáze nabídla jedno staronové jméno Jana Ščuku.

Zápas se hrál na umělé trávě. Do vedení se dostala od prvních minut lepší Bílina, když Ščuka po průniku zamířil přesně k tyči. Český Lev dokázal rychle vyrovnat, když Pasekův trestný kop překvapil brankáře Vondráčka. Hosté byli najednou z tempa. Ani Neštěmice však neexcelovaly, a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Po přestávce se Bílinští snažili strhnout vedení na svou stranu. Největší šanci měl Augusta, mířil ale nad. Hráči domácího celku utkání rozhodli další standardní situací. V 67. minutě Růžičkův trestný kop gólman Bíliny pouze vyrazil, ale na dorážku Hollyho už nestačil. Domácí tým pak už potřebné tři body uhájil, svěřenci kouče Kovačky totiž nenašli na neštěmický gól odpověď. Přišli navíc o Karla, který dostal červenou kartu.

„Bylo vidět, o co oba týmy hrají. Utkání bylo hodně nervózní, šlo o dobrý vstup do jara a body potřebovaly oba týmy. Nakonec se štěstí přiklonilo na naši stranu,“ netajil po utkání spokojenost se ziskem tří bodů domácí kouč Martin Beran. „Soupeř se až do konce snažil o vyrovnání, ale důležitý byl fakt, že se nám ihned po obdržené brance podařilo srovnat a i druhá trefa Hollyho byla po dorážce trestného kopu,“ dodal. „Nemůžeme se na nic vymlouvat, měli jsme proměnit některou z našich příležitostí,“ nehledal výmluvy trenér Bíliny Kovačka.

Porážka na hřišti Českého Lva potopila Bílinu na dno tabulky krajského přeboru. V sobotu hostí na Kyslece od 15 hodin Štětí, které má také záchranářské starosti. Na podzim byla úspěšnější Bílina, která ve Štětí vyhrála 2:1.