Na zkušený celek z Proboštova zvolil trenér Kovačka účinnou taktiku, ve které spoléhal hlavně na průniky „rychlíků" v útoku za proboštovskou obranu. Oba bílinští útočníci Kotěšovský a Tůma se zhostili tohoto úkolu na výbornou. Už ve 12. minutě výborný nákop brankáře Vondráčka našel na levém křídle rozběhnutého Kotěšovského, který pronikl do vápna a trefil přesně ke vzdálenější tyči.
V další fázi probíhal zápas bez větších šancí a bez fotbalové krásy. Oba týmy bojovaly urputně ve středu pole. Zápas nabral typickou podobu začátku sezóny. Těsně před poločasem Bílině vyšla nacvičená standardka  – po centru Tůmy přesně trefil hlavou Vlasák . Na gólu do šatny má zásluhu i výborný průnik Říhy, který byl zastaven faulem proboštovské obrany.

Hned po zahájení druhého poločasu domácí zápas zdramatizovali. Po nedůslednostech a nedůrazu obrany se snadno prosadil technik Denis Egrt, bývalý hráč Bíliny. Strach Bílinských o výsledek netrval dlouho. Od Denise Podaného dostal za obranu skvělý pas Tůma, a ačkoli měl míč na dlouhou  nohu, trefil se přesně „bodlem". Ještě jednou se bojovný Proboštov prosadil. Po chybách ve středu hřiště  putoval míč k proboštovskému – Baranovi 2:3.

Závěr zápasu byl velmi nervózní, rozhodčí Krutina udělil několik žlutých karet, po druhém žlutém kartonku dokonce vyloučil proboštovského obránce Váňu. Bílina se však stále snažila hrát fotbal. V 86. minutě dravě pronikl před branku domácích střídající Katrenič – jasný faul – penalta. Tu bezpečně proměnil kapitán Bíliny Mergl. Vítězství hostů bylo naprosto zasloužené.

Proboštov – Bílina 2:4 (0:2).
Branky: Egrt, Baran – Kotěšovský, Vlasák, Tůma, Mergl (p). Rozhodčí: Krutina. ŽK: 4:2. ČK: Váňa (P). Diváci: 200.