Když Tepličtí před třemi lety přešli ve čtvrtfinále přes Liberec, dokráčeli až do finále, kde zvedli nad hlavu pohárovou trofej. Bude se letos historie opakovat?

Teplice si přivezly do odvety výsledek 1:1, a tak musely dát gól. To se jim povedlo už ve 14. minutě, kdy se po rohu prosadil hlavičkující Petr Lukáš. Hostující kapitán tak zařídil žluto-modrým poločasové vedení, které v ten moment posílalo jeho tým do semifinále. „Liberec hraje fotbal a trošku nás přehrával. Snažili jsme se bojovat, ale po tom gólu jsme úplně přestali hrát. Musíme se vzpamatovat, jinak nás Liberec semele,“ nabádal o přestávce spoluhráče Lukáš.

Po změně stran přišel očekávaný tlak domácích, kteří si vytvořili územní převahu, ale do kloudného zakončení se neprobili. Soupeř hrozil z brejků a ten z 83. minuty byl smrtící. Vůch na polovině Teplic obral o míč Štajnera, utekl po lajně a pak vyslal do sóla Jindráčka, který z velkého vápna propálil levačkou brankáře Bičíka a zpečetil postup Teplic.

„My jsme sem jeli s tím, že nemáme co ztratit. Pomohla nám ta první branka. V držení míče byl Liberec lepší, ale my jsme předvedli nasazení. Hráčům patří absolutorium za to, jak zápas odmakali,“ chválil trenér vítězů Petr Rada, jehož mužstvo však zaplatilo za postup krutou daň, když přišlo o zraněné duo Mahmutovič – Stožický.

„Věděli jsme, že Teplice jsou silné ze standartek a rychlých protiútoků a obě branky padly z těchto situací… Ve druhém poločasu jsme Teplice zatlačili, ale nebylo to úplně ono,“ povzdechl si trenér Jaroslav Šilhavý. Liberecké mrzelo, že nedokázali s šancemi naložit gólově. „Teplice nás opět přehrály, pohárový dvojzápas zvládly lépe a zaslouženě postoupily. Nebyli jsme schopni proměnit žádnou šanci, a proto jsme prohráli,“ konstatoval záložník Lukáš Vácha.