"Formelák v základu, to byl pro nás fanoušky před zápasem největší otazník. Nakonec to byl nejlepší hráč zápasu," pronesl za fanoušky domácích Antonín Fofoňka na adresu sympatického univerzála, který na podzim pendloval mezi béčkem a lavičkou prvního týmu.

TRENÉR VĚDĚL, CO DĚLÁ

Trenér Miloslav Pohl ale moc dobře věděl, co dělá. "Vůbec jsem neváhal, dát Jirku do základu. Na trénincích z něho čiší radost, chuť do hry, k celé přípravě přistoupil neskutečně poctivě. Je to kvalitní fotbalista, jen se potřebuje chytit a to se povedlo hned po deseti minutách zápasu," narážel trenér na moment, který předcházel úvodní brance zápasu.

Zkušený Michal Doležal poslal z půlky hřiště přesný pas doleva na Formánka. Co následovalo nám popíše sám hrdina zápasu: "Byl to krásný balón od Dolyho za obranu. Všiml jsem si, že mladší Kocour nabíhá mezi dva zadáky před branku, tak jsem ho zkusil najít a vyšlo to." Formánek poslal na vzdálenost dvaceti metrů milimetrově+ přesný pas na hlavičku Tomáše Vavrince a navrátilec z Proboštova nezaváhal - 1.0.

To ovšem nebylo zdaleka všechno, co Formánek předvedl. Ve 42. minutě vyslal nádhernou střelu ze třiceti metrů pod břevno Vaňákovy branky. Zkušený gólman hostí předvedl famózní zákrok a vyškrábl míč na roh. To už byl na ukazateli skóre stav 1:1. Hosté poměrně rychle vyrovnali, když v 16. minutě rozehrál Havel roh přesně na hlavu volného Vavrouška, který se nemýlil.

TREFA OD ROHOVÉHO PRAPORKU

Velká chvíle Jiřího Formánka přišla po hodině hry. Prakticky u rohového praporku si pohrál s obranou hostí a vyslal další jedovku směrem k Vaňákovi. Tentokrát hostujícího brankáře nachytal na švestkách. Míč zapadl pod břevno do sítě. "Co k tomu říct? Takhle to můžu trefit maximálně jednou za deset let. Možná, že to byl můj životní gól," neskrýval střelec dojetí.

Ještě jednou se mohlo po akci Formánka měnit skóre. Krásné akci v 66. minutě opět předcházel přesný pas Doležala. Formánek si všiml, že za ním nabíhá Tomáš Vavrinec a míč mu elegantně posunul.

Na krásnou střelu modlanského kanonýra vytáhl Vaňák další ze svého arzenálu parádních zákroků. Formánek byl ovšem velmi platný nejen ve hře dopředu, ale díky svému neuvěřitelnému pohybu a přehledu často hasil rychlé protiútoky Vilémova i v obraně.

Příkladem mohla být 75. minuta, kdy skvěle zastavil průnik Jana Ruszó, který by se jinak řítil sám na branku. Deset minut před koncem za stavu 2.1 zcela vyčerpaného muže zápasu vystřídal Michal Kuncl. "Myslím, že to nebyl můj zápas, ale dneska jsme prostě hráli skvěle všichni. Vilémov hrál výborně, ani si tak vysokou výhru nezasloužil," dodal Formánek.

Hosté, kteří dlouho sahali po vyrovnání nezvládli závěr zápasu. V době jejich největšího náporu se k odraženému míči na půlce dostal Šípek a mezi dvěma obránci našel nabíhajícího Jana Vavrince.

Ten svoje sólo dotáhl až do konce a přidal třetí branku Modlan. V poslední minutě se Jan Vavrince dostal do podobné akce. Tentokrát trefil tyč, ale odražený míč se dostal ke Kunclovi, který ho s pomocí hostujícího obránce uklidil k tyči a stanovil konečný výsledek na 4:1 pro Baník. Zápas se hrál na umělé trávě v Srbicích.

SK Baník Modlany - STAP TRATEC Vilémov 4:1 (1:1)branky: 10. T. Vavrinec, 59. Formánek, 85. J. Vavrinec, 90. Kuncl - 16. Vavroušek
ŹK: Ludík, Kupka - Jindřich, Havel
Modlany: Slavík - Ludík, Pikl, Gutch, Šípek - J. Vavrinec (90. Pergler), Kupka (83. Dufek), Doležal, Dolejška, Formánek (80. Kuncl) - T. Vavrinec
Vilémov - Vaňák - Čurgali (60. Čonka), Jirchář, Vavroušek, Krasnický, Kopřiva, Jindřich, Kučera, Havel, Buryánek, Ruszó