„Domácí byli jasným favoritem, my nastoupili se čtyřmi dorostenci. Přesto nebyly body daleko," mrzelo vedoucího Děčína Miroslava Tyla.

Po první půli byli totiž hosté na ručník, neboť ztráceli tři branky. První dvě trefy obstaral Tomáš Vavřinec, který využil skvělé centry Doležala. Na rozdíl tří gólů navýšil dvě minuty před přestávkou Džuban. Na začátku byla opět standardní situace v podání Michala Doležala, kterou lehce tečoval Pavel Karlík. Nejistý brankář Vavrek míč neudržel, ten se dostal ke Koptovi, který za nečinného přihlížení děčínské obrany našel úplně volného Džubana. Pro toho nebyl problém míč zblízka uklidit do sítě.

„To byla klíčová fáze zápasu. Chvilku předtím mohl snížit Murdych, ale prázdnou branku minul. Na druhé straně si pak Vavrek vybral slabší chvilku," hodně mrzelo Miroslava Tyla.

Po změně stran však na trávník vyběhl úplně jiný Děčín. „Pomohlo i střídání, kdy hru oživil mladý Beneš, který nahradil Demčenka, kterému se nedařilo," všiml si Tyl.

A brzy přišla polokontaktní branka, kdy Gaher prošel obranou a překonal Hanuse. „Neradovali jsme se dlouho, jelikož se k přímému kopu postavil Tesařík a Vavrek byl bez šance," smutně pravil vedoucí Junioru.

Jenže zbytek utkání patřil právě Děčínu. Za tři minuty utekl Hadrava Koptovi a z 18 metrů dal nádherného angličana. „V tu dobu jsme dominovali a domácím docházely síly," zdůraznil Tyl. V 66. minutě pak na rozdíl jediné branky snížil opět Gaher a drama bylo na světě. Přišly další velké šance Děčína, ale Betyár, Murdych a Hadrava je nedokázali využít. Tři body tak zůstaly v Modlanech.

Baníku citelně chyběl Jan Vavrinec, který měl svalové problémy už v předchozím domácím zápase a s natrženým svalem nakonec v minulém kole v Rumburku střídal již ve třetí minutě. Zápas a výborný výkon svého bratra sledoval jen z hlediště a chybět bude ještě zhruba tři týdny. Poprvé na jaře hrál od začátku Radek Kupka, ale ani jeho kotník ještě není úplně v pořádku. „Budu rád, když vydržím co nejdéle," říkal nejmenší hráč na hřišti před zápasem. Nakonec odjezdil celých devadesát minut.

To, že problémy se sestavou a úzkým kádrem jsou hlavní příčinou modlanských dramat potvrdil trenér Karel Chlad. „Nemám v podstatě nikoho použitelného na střídání. Kluci toho mají plné brýle, potýkají se se zdravotními problémy a s přibývající únavou si přestávají věřit. Tentokrát to postihlo i zkušené hráče. Ani oni ve druhém poločase nechodili do soubojů, nepřistupovali k hostím na těsno, ale drželi si distanc, mnohdy až několikametrový. Z toho pak pramenily rychlé útoky Děčína. Zaplaťpánbůh za tři body," ulevil si lodivod Karel Chlad.

Baník zůstává na čtvrtém místě tabulky se ziskem 42 bodů a jednobodovou ztrátou na FK Louny, Junior klesl na předposlední místo. V příštím zápase zajíždí Modlany do Blšan, které se po nevydařeném podzimu na jaře zatím úspěšně rvou o záchranu.

Baník Modlany – Junior Děčín 4:3 (3:0)

Branky: T. Vavřinec 2, Džuban Tesařík – Gaher 2, Hadrava. R: Ipser. ŽK: 2:2. Diváci: 110.

Modlany: Hanus - Salák, Džuban, Tesařík, Formánek, Kopta, Doležal, Kupka, Kuncl (72. M. Karlík), P. Karlík, T. Vavrinec

J. Děčín: Vavrek – Feledi, Horáček, Michalec, Timofij – Gaher, Majerik, Murdych, Betyár, Hadrava – Demčenko (46. Beneš)