To potvrdil i trenér Srbic Martin Luger. "Byl to oboustranně výborný zápas, které vyhrálo šťastnější mužstvo. V první půli to bylo naprosto vyrovnané, ve druhé jsme byli o malinko lepší my. Rozhodl asi první gól, který se nám podařilo dát na začátku poločasu. Kdyby Modlany proměnily některou ze svých šancí v prvním poločase, těžko by se nám zápas otáčel."

Spokojený s herní úrovní byl i předseda Baníku Modlany Martin Hrdlička. "Musím pochválit obě mužstva za předvedený výkon, přestože šlo o derby, která bývají většinou nervózní, diváci sledovali na krajský přebor nadstandardní zápas. I přes prohru musím pochválit naše kluky. Po prvním zápase s Krupkou jsem z jejich výkonu neměl vůbec dobrý pocit, teď mně ale přesvědčili, že přes zimu hrál dobrý fotbal rozhodně nezapomněli."

Jak už naznačil trenér Srbic, po bezbrankovém poločase šli rychle do vedení domácí, když se prosadil Denis Egrt. Modlany se snažily o vyrovnání, dokázaly podnikat rychlé protiútoky.

Již v první půli po zákrocích na Mikisku, Dragouna volali jejich hráči po odpískání pokutového kopu, stejně tak tomu bylo i po hodině hry, když byl srbickým zadákem za hranicí velkého vápna sestřelený Marek Ludík. Píšťalka sudího Doubka ale vždy mlčela. Penalta se nakonec kopala čtvrt hodiny před koncem na druhé straně po nevinném souboji.

"V první chvíli jsem myslel, že jde rozhodčí Doubek dát srbickému hráči žlutou kartu za simulování. Penalta mně hodně překvapila. Na druhou stranu i domácí se po některých verdiktech mohli cítit ukřivdění. Je škoda, že rozhodčí takhle krásný zápas oboustranně ovlivnil. Znovu ale musím vyseknout poklonu našim klukům, že ani ve vyhrocených situacích se neuchýlili k nesportovnímu konání a i za nepříznivého stavu dál bojovali a nakonec se dočkali zaslouženého čestného gólu, který bohužel padl příliš pozdě," dodal Hrdlička.

Penaltu sice Slavík Zigmundovi vyrazil, ale na dorážku byl už krátký. O pět minut později pak srbickou výhru potvrdil Pokoš, který ještě na podzim oblékal dres Baníku. Až v poslední minutě se konečně radovali i hosté, když se trefil Tomáš Vavrinec a upravil na konečných 3:1.

Sokol Srbice - Baník Modlany 3:1 (0:0)
Branky: 47. Egrt, 75 Zigmund, 80. Pokoš - 90. T. Vavrinec. 150 diváků, Rozhodčí: Doubek Tomáš, Kolátor Petr, Flade Jens, Wencl Petr, ŽK: Pokoš, Švábenský, Fišer - Kupka, J. Vavrinec, Doležal, Gutsch