Zatímco v předchozích dvou ročnících se z výhry vždy radovaly Srbice, letos se Baníku konečně zdařila odveta. V divácky velmi atraktivním zápase na těžkém promáčeném terénu vyhráli modlanští 2:1.

KAŽDÝ CHVILKU TAHAL PILKU

"Obě mužstva odehrála výborný zápas, který se musel všem líbit. Z mého pohledu by byla asi spravedlivější remíza, ale musím uznat, že Modlany měly více vyložených šancí. My se do gólových situací dostáváme složitě a navíc je pak neproměňujeme," posteskl si po zápase Martin Luger, trenér Srbic.

S tím, že úroveň zápasu byla oboustranně výborná souhlasí i modlanský lodivod Miloslav Pohl. "Bylo to nahoru dolu, každý chvilku tahal pilku, prostě parádní zápas z obou stran. Já si myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Škoda, že po naší druhé brance jsme Srbice nechali rychle snížit. Zápas se tím zbytečně zdramatizoval. Mohly nás ještě mrzet zahozené šance, kterých jsme měli mnohem víc než hosté," povídal Pohl.

Jeho protějšek měl jasno, co rozhodlo o prohře jeho týmu. "Určitě to byly chyby v obraně. První gól jsme dostali těsně před přestávkou. Kocour (Jan Vavrinec) to krásně trefil, ale byl tam sám mezi dvěma našimi stojícími obránci. Druhá branka padla po standardce. víme, že Modlany mají Doležala, který je opravdu umí. Naši obránci ale nikoho neatakují a Ludík si dá v klidu branku, to se nesmí stávat," horlil Luger.

ZÁVĚR BYL HEKTICKÝ

Druhý gól Modlan padl v 69. minutě a zdálo se být rozhodnuto. Jenže za dvě minuty zachybovala i domácí obrana a volný Khaur propálil Slavíka, byť zkušený gólman si na míč sáhnul. "Bylo z toho pak zbytečné drama, tohle musíme pohlídat. Ještě nás mohly mrzet neproměněné šance. Ale taky jsme mohli náskok v závěru navýšit," uznal Pohl.

Srbice se totiž vrhly do útoku hlava nehlava a zapomínaly na zadní vrátka. Z toho těžili domácí rychlé a velmi nebezpečné brejky. Po jednom z nich zazvonilo břevno po Pokošově dělovce, pět minut před koncem zázračným zákrokem vychytal Zacharda Jana Vavrince. "Hráli jsme vabank, nejdřív na tři, pak už jen na dva obránce," dodal Luger.

Po prvních čtyřech kolech tak panuje větší spokojenost v modlanské šatně. "Máme za sebou v posledních dvou kolech dvě derby a obě vítězná, k tomu výhra ve Štětí, takže snad jen škoda zbytečné prohry se Žatcem. Musím říct, že jsem s výkony kluků naprosto spokojený a taky mně moc těší, že mezi nimi panuje neskutečná pohoda, která se přenáší i na hřiště," uzavřel Pohl.

Jeho mužstvo teď čekají dva zápasy na půdě soupeře za sebou. Srbice budou mít příležitost k reparátu už v pátek, kdy na svém hřišti hostí od 17.30 složený tým Horního Jiřetína a Litvínova.

SK Baník Modlany - TJ Sokol Srbice 2:1 (1:0) branky: 44. Jan Vavrinec, 69. Ludík - 71. Khaur. 120 diváků. Rozhodčí: Nedvěd - Krutina , Zavadil