Co se v Modlanech dělo? Baník byl proti Krupce pořádně nažhavený, v loňské sezoně totiž oba vzájemné duely vyhrál. Na vítězné vlně chtěl pokračovat i v novém ročníku, na jeho lavičce navíc stál exkrupský kouč Petr Kuzár, jenž nechce nikdy s týmem, který dříve trénoval, prohrát.

Jan Ruda kopal v 15. minutě pokutový kop, gólman Krupky Martin Prokeš ho ale skvěle zneškodnil. Hrál se krásný fotbal, na který byla radost se dívat. Po půlhodině hry vybojoval Kopta ve středu hřiště míč, posunul ho na Kupku, jenž nahrál Záveskému. Modlanská posila z Proboštova báječnou ránou do šibenice otevřela skóre – 1:0.

Ve druhém poločase byla naopak lepší Krupka. Vyrovnání se dočkala v 71. minutě Lejčkem. V závěru zápasu využili hosté nesoustředěnost domácích fotbalistů, kteří protestovali u rozhodčích proti odmávanému ofsajdu. Krupští nelenili, rychle rozehráli a Al-Eraidi uklidil míč za debutanta v brance Modlan Beneše. Rozhodčí Suchánek utkání poté ukončil.

„Vyrovnávající gól padl poté, co nám sudí neodpískal další penaltu za ruku ležícího protihráče v pokutovém území. Před rozhodující brankou nám byl mávaný nesprávně ofsajd. Krupka využila toho, že naši hráči protestovali u rozhodčího a po rychlé rozehrávce dále gól. Mrzí nás, že nás rozhodčí poškodili, v zápasech proti Krupce se to stává pravidlem," tvrdí domácí funkcionář Karel Secký. Jeho slova jsou rajskou hudbou oproti tomu, co si museli po zápase vyslechnout rozhodčí, hráči Krupky a také její funkcionáři.

„Nechci to řešit. Bylo to ale hodně nepříjemné. Domácí nás obviňovali, že jsme podplatili rozhodčí. To ale není pravda. Spíš si myslím, že těžce kousají, že prohráli. Byl to ale pěkný zápas, oba týmy do toho daly vše," vrací se k sobotnímu derby krupský Karel Rouček, jenž post předsedy klubu před sezonou přenechal Michalu Žákovi z Balticflory, která do TJ Krupka vstoupila a hodlá co nejdříve vybojovat vyšší soutěž.

Modlany – Krupka 1:2 (1:0). Branky: Záveský - Lejček, Al-Eraidi. Rozhodčí: Suchánek. ŽK: 3:4  350 diváků.