Proboštov šel do vedení, Košťany ale srovnaly. Na trefu Lukáše Pelce, který vstřelil svou druhou branku utkání patnáct minut před jeho koncem, už odpovědět nedokázaly.

Zajímavostí je, že fináloví soupeři se potkali již ve skupině zimní ligy; v prosinci byly úspěšnější Košťany.

„My brali tenhle turnaj jako přípravu na jaro, až od čtvrtfinále byl pro nás prestižní. Finálová výhra nad Košťany nás těší a ceníme si turnajového vítězství," byl spokojený trenér proboštovských dorostenců Pavel Čermák.

Podle něho je podobná zimní soutěž lepším řešením než tradiční přípravné zápasy. „Určitě, ve vyřazovací části jsme narazili na hodně zajímavé a těžké soupeře," tvrdí Čermák.

Ze svého týmu nechce nikoho vyzdvihovat, přesto jedno jméno při rozhovoru s ním nemohlo nezaznít: Lukáš Pelc. „Ve finále byl tahoun. Ale i další kluci mají našlápnuto do áčka. Trošku se bojím, že nás opustí," připouští.

Proboštovští dorostenci hrají I. A třídu, po podzimu jsou na třetí příčce. Trenér Pavel Čermák před jarním startem (derby s Dubím 23. 3.) tvrdí, že jeho tým má na to, aby se bil o příčky nejvyšší. „Minimálně na druhé místo chceme poskočit, vždyť s Brozany jsme na tom po podzimu bodově stejně."

V utkání o třetí příčku porazily Libochovice Březiny.