„Chceme samozřejmě naplno bodovat v každým zápasu, ale tady jsem si mysleli spíš jen na bod. Čekali jsme zkrátka hodně těžký utkání. První půle byla z naši strany dost tragická. Byl to herní chaos, žádná přihrávka, prostě hrůza. Brzo jsme prohrávali, trošku nás to srazilo,“ komentuje utkání dubský Jaromír Štásek.

Ve druhém poločase ale SK Dubí ožil. Podle Štáska pomohla hlavně poločasová bouřka v kabině. „Byla tam důrazná domluva od trenéra Jardy Tetoura. Dali jsme se díky jemu dohromady. Řekli jsme si, že nebudeme komentovat výroky rozhodčího a že se budem věnovat jen hře. Zabrali jsme a ve druhý půli byl náš výkon o třídu kvalitnější. Hráli jsme po zemi, jak jsme si řekli. Sice jsme měli za soupeře i protivítr, kupodivu nám to ale nevadilo. Dostávali jsme se do zakončení a dávali góly. Myslím, že se hodně vyplatil tah našeho trenéra, kterej poslal předstopera Jirku Janečka na hrot. Udělal dobře,“ chvílí Štásek svého kouče.

Domácí tým se v první půli prezentoval běhavým fotbalem, po přestávce ale odpadl. „To mě hodně překvapilo. Mají tam mladý kluky, my naopak jsme okolo čtyřiceti, pětatřiceti let. Hodně jsme ale bojovali, to bylo důležitý. Když takhle budeme hrát i v dalších zápasech, tak budeme mít klid,“ myslí si Štásek a na závěr přidává ještě jednu perličku. „V zimní pauze jsme byla většina týmu na expedici v Brazílii. Chtěli jsme si tam zahrát s nějakým místním klubem přátelský zápas. Bohužel to bylo finančně neúnosný. Škoda, mohli jsme Brazilce něco naučit,“ usmívá se.