Dubští po poločase prohrávali 1:3, přestože vedli Fialovou brankou z pokutového kopu. Brzký dopolední čas jako by pro borce v červenobílých dresech nebyl tím pravým ořechovým. „Není se co divit. Věkový průměr našich chlapců je 38,1 let,“ směje se od ucha k uchu právě osmatřicetiletý Roman Hruška. „Vstávat před devátou pro nás důchodce už není,“ dodává. Mladá záloha Bořislavi si v první půli nebrala s dubskými „důchodci“ servítky. „Ale bylo zajímavé, že devět z jedenácti jejich hochů nám vykalo,“ podotkl Hruška.

Martin Radimský: Že nemám ruku? Fotbal se hraje hlavně nohama!

Duel Bořislavi B a SK Dubí byl zajímavý i setkáním dvou fotbalistům, jež spojují zajímavé osudy. Bořislavský Martin Radimský se narodil v červenci 1986, tři měsíce po havárii jaderné elektrérny Černobyl. Možná i proto přišel na svět bez levé ruky. Petru Fialovi se před lety pro změnu stal nepříjemný úraz, při němž přišel o pravé oko. Přesto se věnuje fotbalu i hokejbalu. Hlavně v něm je prý hodně dobrý, před lety totiž vynikal v ledním hokeji. Radimský má fotbal také jako zábavu. „Hraje se hlavně nohama, takže mě to nijak neomezuje,“ tvrdí obchodní referent jednoho internetového obchodu. Sport zkrátka nezná hranice. Fiala dokonce v sobotu skóroval.

Ve druhém poločase Dubí otevřelo stavidla své ofenzivy a na hřišti to bylo znát. „Dá se říct, že jsme soupeře skoro vůbec nepouštěli za půlku. Dali jsme čtyři góly a oplatili tak Bořislavi podzimní debakl 1:5. Bodovali jsme už potřetí v řadě. V příštím kole hrajeme s rezervou Kostomlat a velice neradi bychom tuto pozitivní sérii zkazili,“ vyhlíží už Hruška dalšího soka.

Sokol Bořislav B – SK Dubí 3:5 (3:1). Branky: O. Novák, Červ - Palan 2, Vrabec, Janeček, Fiala (pen.). Rozhodčí: Šťásek. Rohy: 6:13. SK Dubí: Šilhan - Turjanica, Těšínský, Janeček, Wolak - Fiala, Šťásek, Klobása, Vrabec - Palan, Hruška. Střídali: Čáp, Tetour.